Video: Okruh v Albert Parku z pohledu pneumatik Pirelli

Podívejte se, jaké nároky klade trať v Melbourne na pneumatiky vozů formule 1. Pirelli přivezlo do Austrálie měkkou a střední směs.
Video: Okruh v Albert Parku z pohledu pneumatik Pirelli

První závod sezony.
Nečistý asfalt a zóny, kde se velmi intenzivně brzdí. To jsou hlavní charakteristiky tohoto okruhu.

Povrch asfaltu, které je vlastně běžnou městskou silnicí, je často velmi špinavý. Proto je velmi důležité, aby pneumatiky poskytly v zatáčkách a při rozjezdu potřebnou přilnavost.

Zatáčka číslo 2.
Auta jsou zde podrobena přetížení o velikosti 4.8 G, rychlost v mžiku poklesne o 200 km/h. Po pneumatikách se žádá udržení potřebné přilnavosti, a to vše za působení obrovských sil.

Komplex Waite je jedním z nejrychlejších míst okruhu. Jede se tam na pátý rychlostní stupeň a rychlostí 220 km/h. Tady na pneumatiky působí zase příčné síly. Přetížení má hodnotu 4 G, což klade vysoké nároky na rameno pneumatiky a její běhoun.

Konfigurace okruhu se dá považovat za agresivní a v kombinaci s vysokými teplotami jsou nejlepší volbou pneumatiky měkké a střední specifikace, které se s těmito podmínkami dokážou vyrovnat. Tím je zajištěn jak výkon tak bezpečnost.

Další článek: GP Austrálie 2012 - pátek

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.