Video: Okruh v Albert Parku z pohledu pneumatik

Podívejte se, jak se podle Pirelli podepíší nové pneumatiky na prvním závodě letošní sezóny v Melbourne. Časy na kolo by měly být rychlejší.
Video: Okruh v Albert Parku z pohledu pneumatik

Pro první závod sezony 2013 Pirelli zvolilo středně tvrdé pneumatiky P Zero Bílá společně se superměkkou směsí P Zero Červená.

Nová specifikace středních pneumatik je ideální pro okruhy s nižšími teplotami vzduchu a nepříliš agresivním asfaltem, což Melbourne bez problémů splňuje. Tyto pneumatiky vydrží podobnou zátěž jako loňská měkká směs. To znamená, že v konečném důsledku je nová střední směs o 0,8 sekundy na kolo rychlejší než loňská specifikace.

Superměkké pneu P Zero Červená byly navrženy pro to, aby se rychle zahřály. Jsou ideální pro okamžitý zisk maximálního výkonu na pomalém a klikatém okruhu, jakým je Albert Park.

Zahřívání těchto pneumatik je ještě rychlejší než u jejich předchůdce z roku 2012. P Zero Červená je ihned připravena k závodění a má ještě lepší přilnavost.

Obě směsi jsou výborné pro použití na kluzkém povrchu chladného asfaltu v australském podzimu. Melbourne je tratí, jež přes rok prakticky není používána. Leží na ní jemný asfalt, který je na začátku víkendu „zelený“. S přibývajícími dny se však povrch trati pogumovává.

Letošní směsi Pirelli jsou měkčí než ty loňské. Záměrem bylo zvýšit jejich rychlost a úmyslně snížit životnost. Z toho důvodu v Austrálii očekáváme, že každý pilot k mechanikům zamíří dvakrát až třikrát.

Výkonnostní rozdíl mezi oběma nominovanými směsmi je odhadován až na dvě sekundy na kolo. Superměkké pneu by měly vydržet mezi 16 a 20 koly, zatímco střední obutí by mělo být použitelné na vzdálenost 36 až 40 kol. Tyto odhady perfektně sedí cílům, které si Pirelli stanovilo ve snaze motivovat týmy k volení zajímavějších závodních strategií.

Počasí může být v Austrálii velmi proměnlivé. Z tohoto důvodu Pirelli do Melbourne přivezlo také dvě nové verze pneumatik do vlhka – přechodné P Zero Zelená, a také P Zero Modrá – tato směs je vhodná do extrémního mokra.

Loni hrál důležitou roli safety car. Kdo ví, co se přihodí letos…

Další článek: Newey se u Red Bullu chová jako otrokář, říká šéfdesignér Ferrari

16:40 | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00