Video: Okruh Marina Bay z pohledu pneumatik

Podívejte se, s čím si budou muset poradit nejměkčí a střední směs z nabídky Pirelli během závodního víkendu v Singapuru.
Video: Okruh Marina Bay z pohledu pneumatik

Singapur, třináctý závod šampionátu. 

Jedná se o městský okruh, kde hlavní roli hraje trakce. Je to způsobeno vysokým počtem zatáček, konkrétně jich tu je 23. Asfalt je hrbolatý a kluzký a přilnavosti nepomáhá ani dopravní značení a víka od kanálů. I přesto ale vozy při brzdění umí vytvořit přetížení o hodnotě 4.3G.

Pirelli na tento závod přiváží kombinaci středních a superměkkých pneumatik. Singapur je známý svým tropickým počasím a častými odpoledními bouřkami.

V případě, že je povrch tratě mokrý, mohou týmy využít dva specifické produkty z dílny Pirelli: přechodné pneu Cinturato Zelená, či směs Cinturato Modrá, která je vhodná do extrémního mokra. Tyto pneumatiky představují evoluci loňského obutí do deště. Konstrukce zadních pneu byla pozměněna, aby zajistila zlepšující se trakci a optimální zahřívání i za mokra. Tento nový koncept pomáhá redukovat riziko přetáčení a umožňuje snazší řízení.

Mokré pneumatiky jsou snadno rozpoznatelné díky hlubokým drážkám. Ty jsou navrženy tak, aby odváděly vodu z trati v množství až 60 litrů za sekundu. Gumy do přechodných podmínek mají drážky mělčí a za sekundu odstředí až 20 litrů vody.

Design přechodných sad je vhodný pro vlhkou trať a představuje ideální kompromis mezi slicky a pneumatikami do extrémního mokra. Tato směs je rovněž velmi odolná a umí být rychlá i na osychající trati, a to bez příliš rapidního opotřebování.

Pro týmy je při změně počasí velmi důležité rozeznat správný dělící bod, tedy okamžik, kdy je vhodné přezout z mokrých na přechodné, z přechodných na slicky a naopak. Správná strategie může mít zásadní dopad na konečný výsledek závodu.

Další článek: Stewardi nejsou při udělování trestů konzistentní, stěžuje si Sutil

8:23 | Max Verstappen dnes slaví 23. narozeniny.
29. září | Ještě upřesnění: Ilott nahradí v prvním tréninku Grosjeana, Schumacher zase Giovinazziho.
29. září | V Melbourne se stále pracuje s termínem závodu 14. března. Mohla by tam tak začít sezóna (via odkaz)
28. září | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.