Video: Okruh Buddh z pohledu pneumatik

Podívejte se, jak na nadcházející Grand Prix Indie nahlíží Pirelli očima svých pneumatik. Italové dodají týmům měkkou a tvrdou směs.
Video: Okruh Buddh z pohledu pneumatik

MARIO ISOLA: ZÁVODNÍ MANAŽER PIRELLI

Převýšení, kluzký asfalt a velmi náročná série zatáček – kvůli tomu si tento okruh žádá perfektní jízdní vlastnosti.

Zatáčka č. 4
Intenzivní brzdění v přímém směru.

Šikana, zatáčky 6 až 8
Dvojí změna jízdního směru, závodník přitom využívá obrubníky.

Zatáčky 10 a 11
Jde téměř o jednu zatáčku s jedinou trajektorií.

Zatáčka č. 4
Auta zde brzdí z rychlosti 320 km/h na 90 km/h na pouhých 140 metrech. Pneumatiky jsou podrobeny přetížení odpovídající 3,6 G, ale i tak garantují stabilitu a přesnou jízdu při průjezdu brzdnou zónou.

Šikana, zatáčky 6 až 8
Jezdci využívají celé šíře trati a přejíždí přes obrubníky, což zatěžuje strukturu pneumatiky. Přední pneumatiky zajišťují přilnavost a přesnou jízdu, aby se vyrovnaly s náhlou změnou směru zleva doprava při rychlosti vyšší než 200 km/h.

Zatáčky 10 a 11
Jsou zde dvě zatáčky, které pneumatiky podrobují enormním příčným silám po dobu více než 7 sekund. Nejvíce zatíženou pneumatikou je přední levá, které musí na výjezdu ze zatáčky zvládnout přetížení až 4 G. Za účelem držení jízdní stopy je zde potřeba maximální přilnavost.

Je zde kluzký asfalt, technické zatáčky, ale i zatáčky s velkým poloměrem zakřivení. Pirelli přiveze pneumatiky tvrdé a měkké směsi, které pro tento náročný okruh nabízí nejlepší kombinaci výkonu a přilnavosti.

Diskuze (3) Další článek: Max Chilton se v Abú Zabí sveze ve volném tréninku