Video: Okruh Amerik z pohledu pneumatik

Podívejte se, na co se Pirelli muselo připravit před závodem na zbrusu novém okruhu v Austinu při návratu formule 1 do USA.
Video: Okruh Amerik z pohledu pneumatik

MARIO ISOLA: ZÁVODNÍ MANAŽER PIRELLI

AUSTIN
Nový okruh s proměnlivou nadmořskou výškou a který střídá sekce pomalé s těmi extrémně rychlými.

Zatáčky 4, 5, 6
Rychlé změny směru jízdy. Zprava doleva a zase doprava: příčně zatížené pneumatiky musí zajistit absolutní přesnost jízdy, aby závodník mohl držet ideální jízdní stopu.

Zatáčka č. 11
Velmi intenzivní brzdění. Jezdec začíná brzdit v době, kdy už s autem zatáčí, což má za následek nerovnoměrné rozložení sil – to činí z brzdné zóny jednu z kritických pasáží okruhu.

Pneumatiky nabízí maximální využití brzdného potenciálu auta a schopnosti jeho točení skrze excelentní přilnavost běhounu za ideální provozní teploty.

Proměnlivá sekce
Pomalé zatáčky nebo stoosmdesátistupňové vracečky. Nízké rychlosti a krátké převodové stupně znamenají, že jezdci musí své auto ovládat velmi opatrně, zejména pokud jde o požadavky na trakci při výjezdu ze zatáček.

Pneumatiky hrají důležitou roli při zajištění požadované úrovně přilnavosti, která pomáhá jezdcům při akceleraci.

Očekávají se vysoké teploty a také náročná konfigurace trati. Pirelli přiveze tvrdou a střední specifikaci pneumatik. Ty nabízejí nejlepší kombinaci výkonu a životnosti a nejlépe se vyrovnávají s výzvami nového okruhu.

Diskuze (10) Další článek: Okruh Amerik z pohledu pneumatik