Video: Nový pohled na souboje v prvních zatáčkách GP Mexika

tak jsem na to koukal několikrát.
Sám závody jezdím, i když už v posledních letech jen pár ročně a nenáročné úrovně - ale tohle hodnotím jednoznačně: Hamilton získal největší výhodu - prostě ujel před zatáčkou, když ostatní už brzdili. Nezatočil - tu zatáčku by neprojel ani omylem - vyhnul se tak soubojům a riziku v první zatáčce a ponechal si první místo. Tady by byla penalizace na místě - lituju, že tam není štěrk aby hříšníci zastavili.
Verstapen - stejně jako Ham - únik ze souboje a rizika předjetí pozdním brzděním a nezatočením.
Rosberg byl v souboji a vyhýbal se kontaktu - lepší by byl záběr seshora - tady se to nedá zhodnotit úplně férově.

Hodnotit Hamiltona jako "nedodržení limitů tratě" je stejné jako hodnotit vpád vojsk Varšavské smlouvy do ČSSR v roce 1968 jako individuální turismus ... Zcela evidentní podhodnocení skutku.

buggybob | buggy je pláží král! :-)

To jsou same predstavy a domenky... Ja si predstavil, ze je tam zed a neni co resit. Tohle prece nejsou zavody.

karelse

-Ligier-  |  03. 11. 2016 12:13

Rosberg se dostal mimo trať vystrčením od jiného vozu, Hamilton proto, že se fakticky v té rychlosti nedalo zatočit. Možná s tím počítal dopředu. Nejde o žádnou výhodu (tu získal stejně, nebyl ohrožen souboji, byl bezpečně první), al o nedodržení limitu trati bezdůvodně... Ale tohle vše jsou nesmysly, být tam kačírek, bylo to vyřešeno bez nějakých trapných penalizací... Jenže to by se ty dnešní primadony s prominutím pos****...

Vlad F1  |  03. 11. 2016 13:23

Bezpečně první byl proto, že jel rychleji, než měl. Jeho start nebyl báječný, v první zatáčce by s ním byly dvě až tři auta. Takže se rozhodl jinak.

Nezdá se mi, že by jel rychleji ani že by začal brzdit nějak později než ostatní. Pak už samozřejmě do té zatáčky najel extrémě rychle, protože se mu zablokovalo to kolo.

Příspěvek byl 1× upraven, naposled 03. 11. 2016 14:06

Mike.M  |  03. 11. 2016 14:32

Mkk vyborna uvaha, to ze se ti nezda ze jel rychleji, nebo zacal brzdit pozdeji znamena ze jel stejne s ostatnimi a brzdil stejne s ostatnimi ale jako jeden z mala si probrzdil pneu a vyjel hodne mimo trat. takze ma srot auto ktere mu na ceste nedrzi. Takze mi z toho vyplyva jel rychleji,brzdil pozdeji a proto probrzdil nezatocil a skratil sit o pres travu

To jste si mojí úvahu domyslel sám, ale samozřejmě tohle nelze jen tak zodpovědět bez konkrétních dat. Ale hodně mimo trať vyjel právě proto, že probrzdil, takže pak musel přestat brzdit a v té rychlosti nemohl zatočit. A k zablokování kol dojde i z jiných důvodů, než že brzdí pozdě. V jednom rozhovoru to Hamiltion vysvětloval - nepamatuji si to přesně, ale asi šlo o to, že brzdy na tom zablokovaném kole byly méně zahřáté nebo něco v tom smyslu.

Jinak, mimochodem, celá tahle diskuze je založená na tom, co se komu zdá. Někomu se zdá, že by se dostaly dvě auta vedle něj, nékomu zase že to udělal schválně atd..

Ale za sebe končím tuhle debatu, Rosberg si nestěžuje, takže tím je to pro mě uzavřené.

Příspěvek byl 2× upraven, naposled 03. 11. 2016 15:01

No hlavně se divím, že nikdo nezmínil Rosberga v 1. kole! Dyť tam je vidět, že si zkrátil trať zcela úmyslně aby nepřišel o 2. místo. Protože kdyby se měl zařadit do pole (a to zcela pohodlně mohl. Neměl v ten okamžik velkou odstředivou sílu protože přehnal nájezd), tak se propadne i o 4 místa. Jenže místo aby se zařadil, si to prostě střihnul, když viděl, že by ho všichni blízcí konkurenti předjeli.

Fire-man  |  03. 11. 2016 08:33

Zmínil to Riciardo v cíli... jenže z jiných pohledů je vidět, že Verstapen Rosberga vytlačil... Rosberg mohl jít do kontaktu nebo uhnut... co bys zvolil ty, kdyby ti šlo o šance na titul?

No to, je je ale jiná část příběhu. Na začátku jej Emil vytlačil, takže pentle pro Emilka, ale on se měl vrátit a zařadit a ne po tom, co viděl, že ztrácí pozice si to jít střihnout zkratkou. To zas nebylo fér k ostatním. Takže pentle i pro Rosberga. A závod se mohl vyvíjet úplně jinak, když by byl po prvním kole třeba až 6. protože vzhledem k tempu ostatních mohl klidně dojet jen 5. a Hamík by měl najednou mnohem víc šancí ještě vyhrát a bylo to vše zase mnohem víc otevřenější.

Vlad F1  |  03. 11. 2016 11:40

Vzhledem k provinění ostatních je to opravdu bezvýznamná epizodka.

F1BáliF1  |  03. 11. 2016 07:25

Tady by se meli poradatele trochu poucit.. Vykaslat se na nejakou travu a dat tam sterk ;)

-Ligier-  |  03. 11. 2016 12:14
ReneKar  |  03. 11. 2016 07:07

V obou pripadech vyhoda - Ham mel jako prase vyhodu! Max mensi, ale taky.
Z toho videa je videt co jezdec musi projet po draze za usek a co po trave, jestli tohle neni vyhoda tak co potom, Max posral najezd do zatacky, na jinych okruzich by o pozici prisel, po takoveto chybe.

Ham žádnou výhodu nezískal. Před šikanou byl první, nikdo ho neohrožoval. Ihned za projetou šikanou ubral plyn a nechal se ostatními dojet a hned na to SC... kde je ta výhoda?


1 2