Video: Nico Rosberg vysvětluje funkce letošního volantu Mercedesu

Pilot Mercedesu GP Nico Rosberg popsal na svém volantu všechny ovladače, které za jízdy používá. Nesměl ale ukázat vše, něco zůstává tajné.
Video: Nico Rosberg vysvětluje funkce letošního volantu Mercedesu

0:19 Tak tohle je můj volant. A souhlasím s tím, že vypadá spíš jako ovládací deska vesmírné lodi než jako volant. Pro začátek tu máme pár přepínačů pro diferenciál. Diferenciál má velký vliv na vyvážení vašeho vozu při zatáčení. Je rozdělný (jeho nastavení) na několik oblastí: nájezd do zatáčky, průjezd zatáčkou, výjezd ze zatáčky a také vysoká rychlost. Je velmi důležité tato nastavení diferenciálu přesně trefit, hlavně pro kvalifikační kolo, protože můžou způsobit rozdíl až několika desetin sekundy na kolo.
0:53 Pak tu máme přepínač točivého momentu. Jde o nastavení točivého momentu v reakci na povely pedálem. Tedy kolik výkonu dostanete v reakci na jaký pohyb pedálu. Takže nastavení můžete měnit tady. Například když začne pršet, změníte to na ´měkčí´ nastavení, aby přísun výkonu nebyl tak velký.
1:14 Tady je palivová směs. Jak ji máte měnit, vám říkají inženýři. Jde o to, jak bohatá nebo chudá směs bude, a tedy jaký výkon bude motor podávat.
1:22 Tady je nastavení spojky. To vám také řeknou inženýři, jaké máte zvolit pro start závodu.
1:32 Tohle je vysílačka.
1:35 Tady je tlačítko pro KERS (systém na rekuperaci kinetické energie). Když ho stisknete, o 10 procent se vám zvýší výkon motoru.
1:43 Tohle je nabíjení KERS. Tím určujete, kolik energie se bude rekuperovat pro dobíjení KERS. Můžete ji snižovat nebo navyšovat tímto otočným ovladačem
1:53 Tady ty rukojeti (gripy) jsou dělané na míru, aby nám volant dobře držel v ruce.
1:59 Omezovač rychlosti. Když jedete do boxů, stisknete to tlačítko a vůz nebude moci překročit 100 km/h.
2:12 Otáčky motoru ukazují jako indikaci pro řazení rychlostí tato světýlka. Tady je také kontrolka pro zadní křídlo. Když se rozsvítí, tak to znamená, že ho můžete použít, že jste dost blízko jezdci před vámi.
2:23 Tady je tlačítko pro zadní křídlo. Je někde tady vzadu, protože vpředu jsme neměli dost místa, takže jsme museli některá tlačítka dát dozadu.
2:33 Pak tady vzadu, což nesmím ukázat, máme pádla pro řazení a spojku.

A to je všechno. Teď musím jít. Tohle je Michaelův volant a bez něj by nemohl jezdit.

Další článek: Přečtěte si nový F1Mag s představením GP Malajsie