Video: Mick Schumacher se projel ve voze Jordan 191, se kterým debutoval jeho otec

Mick Schumacher si v Silverstonu díky Sky Sports vyzkoušel vůz Jordan 191, se kterým debutoval jeho otec.

Týmy Haas, Red Bull a Aston Martin zůstaly v Silverstonu i po skončení závodního víkendu. Včera a dnes (Red Bull jen včera) testovaly 18palcové pneumatiky pro rok 2022. 

Mick Schumacher měl ale ještě jeden úkol. Usedl do vozu Jordan 191, se kterým téměř přesně před 30 lety debutoval ve F1 jeho otec – Velká cena Belgie se jela 25. srpna 1991.

Není to poprvé a určitě ani naposledy, co Mick jezdil ve voze svého otce. V roce 2017 jezdil ve Spa s Benettonem B194, v rámci 1000. grand prix Ferari jezdil vloni v Mugellu s vozem F2004. Do něho usedl i o rok dříve v Hockenheimu.

Další článek: Na trati musí být respekt, jinak se to bude stávat častěji, říká Hamilton. Je připraven si s Verstappenem promluvit

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.