Video: Michael Schumacher vysvětluje funkce svého volantu

Podívejte se, jak vypadá letošní volant vozu Mercedes W03 a jaké funkce nabízi Michaelu Schumacherovi a Nicu Rosbergovi. Popsal ho sám bývalý mistr světa.
Video: Michael Schumacher vysvětluje funkce svého volantu

Jak vidíte, je hodně barevný. Také je nabitý funkcemi. Nejdůležitější funkci je držení vlevo a vpravo, tedy řízení vozu. Pak tu máte tlačítko pro KERS (červené BOOST), to vám umožní uvolnit 80 koní asi na 10 sekund v každém kole.

Máte (zelené) tlačítko pro neutrál, když přijíždíte do boxů. Máte (žluté) tlačítko pro omezovač rychlosti, abyste ji v boxové uličce nepřekročili a nedostali trest. Tady nahoře máte tři tlačítka pro menu. Další jsou pak tady.

Dále tu máte přepínače motoru pro směs paliva (MIX) a točivý moment (TORQUE), abyste mohli dělat změny, které potřebujete a na kterých jste se předem dohodli.

Tlačítko pro vysílačku. Tlačítko pro start. Pak tu máte tlačítko pro zastávku v boxech (PIT CONFIRM) pro případ, že byste chtěli nečekaně zajet do boxů. Když ho zmáčknete, mechanici se okamžitě dozví, že je něco špatně, že přijedete.

Safety car a reset. V případě problémů tím můžete vynulovat volant.

Tady je tlačítko pro zpátečku (modré REV). Doufáte, že ho nikdy nepoužijete, ale příležitostně budete muset. Je povinné mít zpátečku.

Nastavení rozložení brzdné síly, nastavení spojky. A teď se dostáváme do středu. Jeden přepínač je opět pro spojku, ten další pro průměr pneumatik. Jsou celkem tři druhy pneumatik (suché, přechodné, mokré) a mají různé průměry, což si tady můžete přednastavit.

Tlačítko hlavního menu a dvě tlačítka pro diferenciál. Pak tu samozřejmě také máte páky pro řazení a spojku (na druhé straně volantu).

Další článek: Williams dojel s oběma vozy na bodech poprvé po dvou letech