Video: Mercedes představuje svůj nový motor

Nechte si od Mercedesu vysvětlit, jak fungují nové hybridní šestiválcové motory a co je odlišuje od předchozích osmiválců.
Video: Mercedes představuje svůj nový motor

00:00
Nový Mercedes AMG Petronas F1 W05 pro sezónu 2014 je poháněn technickou revolucí - pohonnou jednotkou!

PU106A Hybrid kombinuje přeplňovaný šestiválcový motor s přímým vstřikováním a pokročilý hybridní systém pro rekuperaci energie, stala se tak z něj nejpokročilejší pohonná jednotka v historii formule 1.

00:21
Nová pravidla o motorech vyžadují down-sizing z osmiválce o objemu 2,4 litru na šestiválec o objemu 1,6 litru. Maximální otáčky klesly z 18 tisíc na 15 tisíc za minutu.

Aby bylo dosaženo většího a efektivního výkonu, nový šestiválec je osazen systémem přeplňování a vysokotlakým přímým vstřikováním paliva.

00:43
Toto turbo využívá jinak nevyužité výfukové plyny, aby tlačilo více čerstvého vzduchu do spalovací komory, aby bylo dosaženo větší palivové efektivity.

Než dojde k sání, stlačený vzduch projde mezichladičem, aby došlo ke zvýšení výkonu.

00:58
Hybridní systém se nazývá Systémem pro rekuperaci energie (ERS). Má dvě elektrická zařízení, které se nazývají motorgenerátory (MGU), a baterii, které se říká úložiště energie.

01:08
MGU-K, které rekuperuje energii při brzdění jako předchozí KERS, a MGU-H, které rekuperuje energii z turba. Oba posílají energii do úložiště, když pracují jako generátory, a když jsou aktivované, tak fungují jako motory, které jsou napájené baterií nebo energií od toho druhého. Elektrické motory samy o sobě mají větší výkon než rodinné silniční auto.

1:31
Je to nevyspělejší hybridní systém, který se kdy v závodním voze objevil.

1:43
Nové technologie jsou používány k dosažení maximální efektivnosti, protože formuli 1 teď řídí palivo. Každý jezdec smí od startu do šachovnicové vlajky použít 100 kg, zatímco v roce 2013 to bylo asi 150 kg.

1:53
Aby v této výzvě obstál, vyvinul Petronas coby partner Mercedesu řešení paliva a oleje na míru, které přesně odpovídá požadavkům motoru.

2:06
Výsledkem je, že nová pohonná jednotka dostane o více než 30 procent větší výkon z každé kapky paliva ve srovnání s předchozí generací osmiválců.

02:15
2014 bude začátkem nové a fascinující kapitoly hybridních závodů na vrcholu světového motorsportu.

Další článek: Red Bull: Mercedes může všem v Austrálii nadělit dvě kola