Video: McLaren má technickou pomůcku pro řízení teploty pneumatik

Monopost McLaren MP4-27 disponuje zařízením, které umožňuje regulovat tok horkého vzduchu od brzd ke kolům a pneumatikám.
Video: McLaren má technickou pomůcku pro řízení teploty pneumatik

Týmy letos mají problémy dostat pneumatiky do jejich teplotního provozního okna a dlouhodobě je v něm udržet. McLaren vymyslel řešení, které mu pomáhá kompenzovat alespoň některé výkyvy teplot.

Pro jezdce je nemalým problémem najít nastavení vozu, které umožní z pneumatik dostat maximální výkon v jednom rychlém kvalifikačním kole i na delší závodní vzdálenost. Často se stane, že se pneumatiky daří zahřívat rychle, ale po několika kolech se přehřívají a trpí velkou degradací. Nebo opačně, šetrné nastavení pro závod neumožňuje dostat z pneumatik maximum v kvalifikaci.

Kritické jsou v tomto ohledu zadní pneumatiky a McLaren si u nich pomáhá horkým vzduchem od brzd. Zachycuje to následující video, které ve spolupráci s Giorgiem Piolou prezentoval německý Auto Motor und Sport.

Řešení McLarenu spočívá v regulaci množství horkého vzduchu, které proudí od brzd na vnitřní část kola. Systém ovládají mechanici pomocí šroubováku, otvor se nachází na bočnicích za kokpitem (čas 0:29), aby byl přístupný během výměny kol.

Toto zařízení samozřejmě neřeší vše (Button budiž důkazem), protože ho nemůže ovládat jezdec, a tudíž si nemůže ladit teplotu pneumatik za jízdy. Ale týmu pomáhá mezi kvalifikacemi a závodem a při větších výkyvech teploty tratě.

Mezi sobotou a nedělí nelze nijak výrazně měnit nastavení vozu, ale McLaren může díky své inovaci pouštět na kola hodně horkého vzduchu v kvalifikaci a méně v závodě, aby tak pneumatiky rychle zahřál pro sobotní rychlé kolo, ale nepřehříval v neděli. Nebo pokud se během závodu výrazně mění teplota trati, může na to tým zareagovat během zastávek v boxech a přenastavit systém v zadních kolech, aby změny počasí kompenzoval přísunem většího či menšího množství vzduchu od brzd.

Ovšem jak ukázala Kanada, ani tak McLaren nedokáže být tak šetrný k pneumatikám, jako Lotus nebo Sauber, protože Hamilton po závodě otevřeně přiznal, že by si s jednou zastávkou v boxech určitě nevystačil.

Další článek: Renault: Nové motory by mohly být levnější s větším počtem zákazníků