Video: McLaren má technickou pomůcku pro řízení teploty pneumatik

Monopost McLaren MP4-27 disponuje zařízením, které umožňuje regulovat tok horkého vzduchu od brzd ke kolům a pneumatikám.
Video: McLaren má technickou pomůcku pro řízení teploty pneumatik

Týmy letos mají problémy dostat pneumatiky do jejich teplotního provozního okna a dlouhodobě je v něm udržet. McLaren vymyslel řešení, které mu pomáhá kompenzovat alespoň některé výkyvy teplot.

Pro jezdce je nemalým problémem najít nastavení vozu, které umožní z pneumatik dostat maximální výkon v jednom rychlém kvalifikačním kole i na delší závodní vzdálenost. Často se stane, že se pneumatiky daří zahřívat rychle, ale po několika kolech se přehřívají a trpí velkou degradací. Nebo opačně, šetrné nastavení pro závod neumožňuje dostat z pneumatik maximum v kvalifikaci.

Kritické jsou v tomto ohledu zadní pneumatiky a McLaren si u nich pomáhá horkým vzduchem od brzd. Zachycuje to následující video, které ve spolupráci s Giorgiem Piolou prezentoval německý Auto Motor und Sport.

Řešení McLarenu spočívá v regulaci množství horkého vzduchu, které proudí od brzd na vnitřní část kola. Systém ovládají mechanici pomocí šroubováku, otvor se nachází na bočnicích za kokpitem (čas 0:29), aby byl přístupný během výměny kol.

Toto zařízení samozřejmě neřeší vše (Button budiž důkazem), protože ho nemůže ovládat jezdec, a tudíž si nemůže ladit teplotu pneumatik za jízdy. Ale týmu pomáhá mezi kvalifikacemi a závodem a při větších výkyvech teploty tratě.

Mezi sobotou a nedělí nelze nijak výrazně měnit nastavení vozu, ale McLaren může díky své inovaci pouštět na kola hodně horkého vzduchu v kvalifikaci a méně v závodě, aby tak pneumatiky rychle zahřál pro sobotní rychlé kolo, ale nepřehříval v neděli. Nebo pokud se během závodu výrazně mění teplota trati, může na to tým zareagovat během zastávek v boxech a přenastavit systém v zadních kolech, aby změny počasí kompenzoval přísunem většího či menšího množství vzduchu od brzd.

Ovšem jak ukázala Kanada, ani tak McLaren nedokáže být tak šetrný k pneumatikám, jako Lotus nebo Sauber, protože Hamilton po závodě otevřeně přiznal, že by si s jednou zastávkou v boxech určitě nevystačil.

Další článek: Renault: Nové motory by mohly být levnější s větším počtem zákazníků

16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).
16. září | Hamilton měl při restartu problém s brzdami, ze kterých se kouřilo a dokonce vyšlehl plamen. Tým uvedl, že to bylo způsobené nižším chlazením brzd kvůli profilu okruhu.

24 hodin Le Mans

Čtvrtek 17. září 2020
1. trénink 10.00–13.00
2. trénink 14.00–17.00 (ES2)
Kvalifikace 17.15–18.00 (ES2)
3. tréninik 20.00–00.00 (ES1)
Pátek 18. září 2020
4. trénink 10.00–11.00 (ES1)
Hyperpole 11.30–12.00 (ES1)
Sobota 19. září 2020
Warm-up 10.30-10:45 (ES1)
Start závodu 14.30 (ES1)