Video: Jezdci McLarenu ukazují, jak by mohla vypadat GP Londýna

McLaren připravil ve spolupráci se svým sponzorem Santander videa, na kterém představuje virtuální závod v ulicích Londýna.
Video: Jezdci McLarenu ukazují, jak by mohla vypadat GP Londýna

McLaren oznámil už před závodem ve Valencii, že tento týden vypustí do světa video o hypotetické GP Londýna.  K městskému závodu se poté přihlásil i Bernie Ecclestone s překvapivým prohlášením, že by za něj byl ochoten zaplatit poplatek.

"Nápad městského závodu v ulicích Londýna jsem dostal už před mnoha lety," řekl šéf formule 1. "Byl by úžasný. Před pár lety jsme byli velmi blízko dohodě s městem Westminster a starostovou kanceláří, ale narazili jsme na menší problém s náklady."

"Před pár lety se půl miliónu lidí přišlo podívat na předváděcí jízdu vozů F1 v ulicích hlavního města. Chuť veřejnosti po londýnské Grand Prix je obrovská, to samé jistě platí pro týmy a sponzory."

Projekt okruhu je svými vlastnostmi reálný, až na to, že si nikdo nedokáže představit, jak by bylo možné na několik dní uzavřít významnou část Londýna a uskutečnit v ní závodní víkend formule 1.

"Do tohoto projektu jsem se ponořil a pomáhal jsem s profilem trati, takže se mi to zdá stejně reálné jako ostatní místa, kde jsem závodil," řekl Lewis Hamilton. "Jenson a já jsme pracovali v simulátoru, abychom poskytli zpětnou vazbu k designu okruhu, takže tohle je mnohem víc než jen rozmarné přemýšlení nahlas."

"Film, který všechnu tu práci zarámoval, je velmi detailní, logisticky je to proveditelné. A musím říct, že je to skutečně monumentální trať, která by vyprodukovala nejúžasnější a nejpoutavější závod formule 1."

Simulace kola na okruhu

Diskuze (53) Další článek: Schumacher v Praze: Bez bezpečnostního pásu bych si připadal jako nahý
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00