Video: Jezdci Ferrari aktivují DRS nohou

Fernando Alonso a Felipe Massa nemusí používat pro aktivaci DRS tlačítko na volantu, protože mají k dispozici v kokpitu speciální pedál.
Video: Jezdci Ferrari aktivují DRS nohou

Německý Auto Motor und Sport připravil ve spolupráci s Giorgiem Piolou další technické video, ve kterém znázorňuje, jak funguje DRS ve voze Ferrari F2012.

Zatímco většina ostatních týmů používá pro sklopení horního dílu zadního křídla tlačítko na volantu, piloti Ferrari používají zvláštní pedál, který je hned vedle toho brzdového.

Tento systém, se kterým podle Auto Motor und Sport loni experimentovaly také McLaren a Mercedes, přináší několik drobných výhod. Jelikož se DRS aktivuje na rovinkách, kde zvyšuje maximální rychlost, může jezdec v předcházející zatáčce držet volant pevně v rukou a nepřipravovat si prst na tlačítko DRS.

Aktivace nohou může také přinést výhodu plynulejšího či včasnějšího uzavření křídla. DRS se může automaticky deaktivovat při sešlápnutí brzdového pedálu, ale je lepší, když se tak stane o chvíli dřív, aby byl hned na začátku brzdění k dispozici maximální přítlak. Zavření křídla totiž chvilku trvá, byť jen zlomek sekundy.

Deaktivovat se proto může také pomocí tlačítka na volantu, kterým je aktivován. To vyžaduje koordinaci rukou a nohou, takže když se DRS deaktivuje u Ferrari uvolněním DRS pedálu, jak jezdec přesouvá nohu na brzdový pedál, může to být příjemnější a o trochu efektivnější.

Další článek: Jak se připravovala Coulthardova jízda tunelem a ulicemi New Jersey

9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
20:10 | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.
20. září | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10