Video: Jezdci Ferrari aktivují DRS nohou

Fernando Alonso a Felipe Massa nemusí používat pro aktivaci DRS tlačítko na volantu, protože mají k dispozici v kokpitu speciální pedál.
Video: Jezdci Ferrari aktivují DRS nohou

Německý Auto Motor und Sport připravil ve spolupráci s Giorgiem Piolou další technické video, ve kterém znázorňuje, jak funguje DRS ve voze Ferrari F2012.

Zatímco většina ostatních týmů používá pro sklopení horního dílu zadního křídla tlačítko na volantu, piloti Ferrari používají zvláštní pedál, který je hned vedle toho brzdového.

Tento systém, se kterým podle Auto Motor und Sport loni experimentovaly také McLaren a Mercedes, přináší několik drobných výhod. Jelikož se DRS aktivuje na rovinkách, kde zvyšuje maximální rychlost, může jezdec v předcházející zatáčce držet volant pevně v rukou a nepřipravovat si prst na tlačítko DRS.

Aktivace nohou může také přinést výhodu plynulejšího či včasnějšího uzavření křídla. DRS se může automaticky deaktivovat při sešlápnutí brzdového pedálu, ale je lepší, když se tak stane o chvíli dřív, aby byl hned na začátku brzdění k dispozici maximální přítlak. Zavření křídla totiž chvilku trvá, byť jen zlomek sekundy.

Deaktivovat se proto může také pomocí tlačítka na volantu, kterým je aktivován. To vyžaduje koordinaci rukou a nohou, takže když se DRS deaktivuje u Ferrari uvolněním DRS pedálu, jak jezdec přesouvá nohu na brzdový pedál, může to být příjemnější a o trochu efektivnější.

Další článek: Jak se připravovala Coulthardova jízda tunelem a ulicemi New Jersey

14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).
13:29 | Sport 1 bude vysílat ženskou W Series, která se letos jede ve vybraných víkendech F1. Poprvé v rámci GP Štýrska.
20:46 | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00