Video: Jak se pohybuje palivo v nádrži při průjezdu šikanou Ascari

Podívejte se na zajímavou simulaci CFD, prostřednictvím které tým Sauber ukázal, jak se chová palivo v nádrži monopostu F1 při průjezdu šikanou Ascari v Monze.
Video: Jak se pohybuje palivo v nádrži při průjezdu šikanou Ascari

Variante Ascari je šikana v závěrečné části okruhu (šipka na obrázku), za ní následují už jen rovinka a Parabolica, než se jezdci vrátí na cílovou čáru. Animace ukazuje, jak se 40 kilogramů paliva hýbe v nádrži při brzdění do šikany, pak při zatáčení doleva, doprava a znovu doleva. Animace nejdřív běží v reálném čase, pak zpomaleně s popiskami zatáček.

Klepněte pro větší obrázek

Další článek: Ricciardo je zatím lepší než Vergne, hodnotí Marko juniory Red Bullu

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?