Video: hypervůz Ferrari 499P už jezdí na Sebringu!

Start sezony vytrvalostního mistrovství světa FIA WEC se nezadržitelně blíží a přípravy týmů postupně finišují. Ferrari svůj nový hypervůz 499P testuje na Sebringu, kde se 17. března pojede úvodní závod na 1000 mil.
Foto: Ferrari
Video: hypervůz Ferrari 499P už jezdí na Sebringu! | Foto: Ferrari

Ferrari nasadí do sezony 2023 dva nové hypervozy 499P, které podrobuje intenzivnímu testovacímu programu. Ten byl koncem loňského roku přerušen až těsně před Vánoci po dalších dvou dnech na trati Vallelunga nedaleko Říma. Za loňský rok stihlo Ferrari najet 16 000 testovacích kilometrů a v tom novém už opět pokračuje. Na floridském Sebringu se objevilo Ferrari 499P #50, které bude ve WEC pilotovat trojice Antonio Fuoco, Miguel Molina, Nicklas Nielsen.

Není samozřejmě náhodou, že Ferrari pokračuje v testování právě na Floridě. Právě tam totiž 17. března tisícimílovým závodem odstartuje nová sezona světového vytrvalostního šampionátu. O týden před tím se navíc na slavné trati uskuteční i oficiální testování FIA WEC, které nám nabídne první časové srovnání Ferrari, Toyoty, Porsche, Peugeotu a dalších značek startujících v nejvyšší třídě LMH.

Kromě vozu #50 nasadí Ferrari do kompletní sezony WEC ještě sesterský speciál #51, v jehož kokpitu se budou střídat James Calado, Antonio Giovinazzi a Alessandro Pier Guidi.

Další článek: Pietro Fittipaldi bude pokračovat jako testovací a rezervní jezdec Haasu

Témata článku: , ,

Aktuality

4. února | EisKing přinesl rozhovor s Romanem Staňkem... 
3. února | Ve třech amerických závodech pojede Red Bull se zbarveními, které navrhnou fanoušci.... to je asi jediná důležitá informace, která za 30 minut prezentace Red Bullu zazněla. 
3. února | Ferrari dnes poprvé nastartovalo motor v letošním voze. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února