Video: Hockenheimring z pohledu pneumatik

Podívejte se, jaké nároky klade na pneumatiky Pirelli okruh v Hockenheimu, na němž se tento víkend pojede Grand Prix Německa.
Video: Hockenheimring z pohledu pneumatik

Hockenheim je okruh s pomalými až středně rychlými zatáčkami, které mají na svědomí výrazná protáčení kol při výjezdu, stejně jako jejich blokování při brzdění. To má za následek vyšší provozní teploty pneumatik.

Zatáčky 2 - 3
Z rychlosti 310 km/h na 90 km/h na délce menší než 100 metrů a při přetížení 5G. Přední pneumatiky musí zvládnout velké množství této energie. Vnitřní pneumatika najíždí přes obrubníky a neposkytuje tolik přilnavosti, takže vše závisí na vnější pneumatice, která musí umět zatočit auto a držet stopu.

Auto akceleruje na rychlost 325 km/h a sedmý rychlostní stupeň a vůz se přesouvá k vnitřnímu okraji dráhy.

Brzdění do zatáčky č. 6
Zpomaluje se na 60 km/h, a to pouze na 120 metrech, během 2,5 sekundy.

Na přední část auta se přenáší velké množství váhy, zadní část vozu je tak těžší a nestabilní. K tomu přispívá hrbolatý povrch dráhy.

Pneumatiky musí během brzdění poskytnout maximální přilnavost, stejně jako řiditelnost a schopnost udržet správné nastavení úhlů sklonu. To umožní jezdci mít auto naprosto bezpečně pod kontrolou.

Hockenheim je charakterizován hrbolatým povrchem, intenzivním brzděním a akcelerací.

Pirelli přiveze měkkou a střední specifikaci pneumatik, což zajistí ideální kombinaci výkonu a životnosti, která se nejlépe vyrovná s náročnými požadavky tohoto okruhu.

Další článek: Stewart Grosjeanovi nabízí rady jak méně bourat