Video: Hockenheimring z pohledu pneumatik

Podívejte se, jaké nároky klade na pneumatiky Pirelli okruh v Hockenheimu, na němž se tento víkend pojede Grand Prix Německa.
Video: Hockenheimring z pohledu pneumatik

Hockenheim je okruh s pomalými až středně rychlými zatáčkami, které mají na svědomí výrazná protáčení kol při výjezdu, stejně jako jejich blokování při brzdění. To má za následek vyšší provozní teploty pneumatik.

Zatáčky 2 - 3
Z rychlosti 310 km/h na 90 km/h na délce menší než 100 metrů a při přetížení 5G. Přední pneumatiky musí zvládnout velké množství této energie. Vnitřní pneumatika najíždí přes obrubníky a neposkytuje tolik přilnavosti, takže vše závisí na vnější pneumatice, která musí umět zatočit auto a držet stopu.

Auto akceleruje na rychlost 325 km/h a sedmý rychlostní stupeň a vůz se přesouvá k vnitřnímu okraji dráhy.

Brzdění do zatáčky č. 6
Zpomaluje se na 60 km/h, a to pouze na 120 metrech, během 2,5 sekundy.

Na přední část auta se přenáší velké množství váhy, zadní část vozu je tak těžší a nestabilní. K tomu přispívá hrbolatý povrch dráhy.

Pneumatiky musí během brzdění poskytnout maximální přilnavost, stejně jako řiditelnost a schopnost udržet správné nastavení úhlů sklonu. To umožní jezdci mít auto naprosto bezpečně pod kontrolou.

Hockenheim je charakterizován hrbolatým povrchem, intenzivním brzděním a akcelerací.

Pirelli přiveze měkkou a střední specifikaci pneumatik, což zajistí ideální kombinaci výkonu a životnosti, která se nejlépe vyrovná s náročnými požadavky tohoto okruhu.

Další článek: Stewart Grosjeanovi nabízí rady jak méně bourat

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10