Video: Hamilton vysvětluje funkce svého volantu

Podívejte se, co všechno se musí naučit Lewis Hamilton, aby dokázal bez přemýšlení ovládat svůj Mercedes W04 v závodech.
Video: Hamilton vysvětluje funkce svého volantu

"Má dohromady asi 20 nebo 26 tlačítek a vypínačů. Máme tu vypínače, omezovač, neutrál, diferenciál při nájezdu do zatáček, diferenciál při průjezdu zatáčkou, diferenciál ve vysokých rychlostech, dobíjení KERS, směs paliva, vysílačku, brzdění motorem, změnu pneumatik a základní přepínač, takže máte všechny tyto různé možnosti. DRS, rozjezd na startu."

00:39
"Na displeji tady máte všechny ta kontrolní světa, takže když zrychlujete, světla tady přibývají. A tady přeřadíte nahoru. A tahle dvě vnější se rozsvítí, když je žlutá vlajka, tato dvě žlutá světla blikají. Červené světlo se rozsvítí s červenou vlajkou. Zařazená rychlost je tady uprostřed. Tady máte časový rozdíl. Je to srovnání s vaším nejlepším kolem, takže vám to řekne, jestli jste plus desetinu sekundy, nebo třeba mínus."

01:14
"Pak tady můžete mít rychlost, nebo teplotu motoru, nebo cokoliv chcete na displeji mít. Já tam mám jen svůj čas na kolo a časový rozdíl."

01:24
"Musíte si to prostudovat. Je to vaše bible. Abyste to pochopili, musíte používat různé ovladače, jako je ten na směs paliva, všechny tyto věci. A to musíte dělat, zatímco závodíte. A neměli byste o tom přemýšlet. Během testů hodně trénujete, také v simulátoru."

"Může to trochu změnit chování vozu, když najíždíte do zatáčky, nebo v polovině zatáčky, nebo změníte něco tady a máte víc nedotáčivosti nebo přetáčivosti. Takže si na to zvykáte a zapamatujete si to pro příště."

Další článek: Hlavním problémem McLarenu je korelace dat

13:57 | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.
4. května | Alfa Romeo nasadí Kubicu do pátečního tréninku + testů 18palcových pneumatik Pirelli po víkendu.
3. května | Ve Španělsku bude 1000 fanoušků. Půjde o vylosované členy místního klubu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00