Video: Hamilton vysvětluje funkce svého volantu

Podívejte se, co všechno se musí naučit Lewis Hamilton, aby dokázal bez přemýšlení ovládat svůj Mercedes W04 v závodech.
Video: Hamilton vysvětluje funkce svého volantu

"Má dohromady asi 20 nebo 26 tlačítek a vypínačů. Máme tu vypínače, omezovač, neutrál, diferenciál při nájezdu do zatáček, diferenciál při průjezdu zatáčkou, diferenciál ve vysokých rychlostech, dobíjení KERS, směs paliva, vysílačku, brzdění motorem, změnu pneumatik a základní přepínač, takže máte všechny tyto různé možnosti. DRS, rozjezd na startu."

00:39
"Na displeji tady máte všechny ta kontrolní světa, takže když zrychlujete, světla tady přibývají. A tady přeřadíte nahoru. A tahle dvě vnější se rozsvítí, když je žlutá vlajka, tato dvě žlutá světla blikají. Červené světlo se rozsvítí s červenou vlajkou. Zařazená rychlost je tady uprostřed. Tady máte časový rozdíl. Je to srovnání s vaším nejlepším kolem, takže vám to řekne, jestli jste plus desetinu sekundy, nebo třeba mínus."

01:14
"Pak tady můžete mít rychlost, nebo teplotu motoru, nebo cokoliv chcete na displeji mít. Já tam mám jen svůj čas na kolo a časový rozdíl."

01:24
"Musíte si to prostudovat. Je to vaše bible. Abyste to pochopili, musíte používat různé ovladače, jako je ten na směs paliva, všechny tyto věci. A to musíte dělat, zatímco závodíte. A neměli byste o tom přemýšlet. Během testů hodně trénujete, také v simulátoru."

"Může to trochu změnit chování vozu, když najíždíte do zatáčky, nebo v polovině zatáčky, nebo změníte něco tady a máte víc nedotáčivosti nebo přetáčivosti. Takže si na to zvykáte a zapamatujete si to pro příště."

Další článek: Hlavním problémem McLarenu je korelace dat

14:43 | Red Bull propustil zaměstnance, který v soukromých textových zprávách používal rasistické výrazy. Zprávy se poté dostaly na sociální sítě.
14:23 | F3: Kvalifikaci vyhrál Arthur Leclerc, Staněk 15.
12:39 | Fernando Alonso nasadil třetí MGU-H. Při nasazení čtvrtého přijde penalizace.
28. července | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00