Video: Hamilton vysvětluje funkce svého volantu

Podívejte se, co všechno se musí naučit Lewis Hamilton, aby dokázal bez přemýšlení ovládat svůj Mercedes W04 v závodech.
Video: Hamilton vysvětluje funkce svého volantu

"Má dohromady asi 20 nebo 26 tlačítek a vypínačů. Máme tu vypínače, omezovač, neutrál, diferenciál při nájezdu do zatáček, diferenciál při průjezdu zatáčkou, diferenciál ve vysokých rychlostech, dobíjení KERS, směs paliva, vysílačku, brzdění motorem, změnu pneumatik a základní přepínač, takže máte všechny tyto různé možnosti. DRS, rozjezd na startu."

00:39
"Na displeji tady máte všechny ta kontrolní světa, takže když zrychlujete, světla tady přibývají. A tady přeřadíte nahoru. A tahle dvě vnější se rozsvítí, když je žlutá vlajka, tato dvě žlutá světla blikají. Červené světlo se rozsvítí s červenou vlajkou. Zařazená rychlost je tady uprostřed. Tady máte časový rozdíl. Je to srovnání s vaším nejlepším kolem, takže vám to řekne, jestli jste plus desetinu sekundy, nebo třeba mínus."

01:14
"Pak tady můžete mít rychlost, nebo teplotu motoru, nebo cokoliv chcete na displeji mít. Já tam mám jen svůj čas na kolo a časový rozdíl."

01:24
"Musíte si to prostudovat. Je to vaše bible. Abyste to pochopili, musíte používat různé ovladače, jako je ten na směs paliva, všechny tyto věci. A to musíte dělat, zatímco závodíte. A neměli byste o tom přemýšlet. Během testů hodně trénujete, také v simulátoru."

"Může to trochu změnit chování vozu, když najíždíte do zatáčky, nebo v polovině zatáčky, nebo změníte něco tady a máte víc nedotáčivosti nebo přetáčivosti. Takže si na to zvykáte a zapamatujete si to pro příště."

Další článek: Hlavním problémem McLarenu je korelace dat

11:48 | Kubica dnes v Jerezu testuje vůz DTM od BMW.
10. prosince | Pirelli už nominovalo pneumatiky pro Austrálii, Bahrajn, Vietnam a Čínu: ve všech případech C2, C3, C4