Viceprezident FIA Gracia přišel kvůli pití za volantem o řidičák

Policejní hlídka přistihla během loňského roku Carlose Graciu, jak řídí v podnapilém stavu, a zabavila Španělovi jeho řidičský průkaz.
Viceprezident FIA Gracia přišel kvůli pití za volantem o řidičák

Incident se podle dostupných informací stal loni v říjnu v Zaragoze, když se Gracia vracel z narozeninové párty své sestry. Celá záležitost však vyšla na povrch až nyní, když se k ní přiznal v rozhovoru pro španělské rádio Cadena Cope.

"Jednoho dne jsem udělal chybu. Jel jsem oslavovat sestřiny narozeniny a dal jsem si příliš mnoho jednoho drinku. Zastavila mě policie. Neměl jsem žádnou nehodu, ale překročil jsem povolené množství a sebrali mi řidičák," nechal se slyšet Gracia.

Nastalá situace je velmi ponižující nejen pro Španěla samotného, ale také pro celou Mezinárodní automobilovou federaci, která se prostřednictvím svých kampaní snaží přesvědčit řidiče po celém světě o tom, že alkohol za volant rozhodně nepatří.

Gracia zastává u FIA roli viceprezidenta a současně je také prezidentem španělské automobilové federace. Do podvědomí fanoušků formule 1 se v minulosti zapsal hned několikrát. Naposledy tomu bylo zkraje sezony 2011, když byl jakožto jeden z nejvyšších představitelů FIA vyslán do Bahrajnu, aby zhodnotil tamní politickou situaci a podal zprávu, na jejímž základě se mělo rozhodnout, zda se v tom roce uspořádá v malém ostrovním království závod formule 1, či nikoliv. Po Graciově návštěvě byl tehdy Bahrajn opravdu nakrátko vrácen zpět do kalendáře, načež vyšlo najevo, že jeho zpráva je poněkud zkreslená, a závod se nakonec neuskutečnil.   

Co se týče jeho prohřešků za volantem, není ten z loňského roku zdaleka prvním. V minulosti Gracia o řidičské oprávnění již dvakrát přišel.

Další článek: Arturo Merzario se dožívá sedmdesáti let

16:40 | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00