Vicemistr F2 Ilott pojede Le Mans, usedne do Ferrari

Dvaadvacetiletý rodák z Cambridge se chystá na debut ve čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans. Druhý muž konečného pořadí loňské sezony formule 2 Callum Ilott pojede ve třídě LMGTE – AM pro tým Iron Lynx.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Vicemistr F2 Ilott pojede Le Mans, usedne do Ferrari | Foto: Getty Images / Peter Fox

Rezervní pilot stáje Alfa Romeo ve formuli 1 se bude během vytrvalostního maratonu střídat v kokpitu vozu Ferrari 488 GTE Evo se dvěma Italy Matteem Cressonim a Rinem Mastronardim, kteří absolvují kompletní sezonu Evropské Le Mans Series.

Ilott si poprvé zazávodí na okruhu La Sarthe necelý měsíc po své premiéře v největším světovém závodě vozů GT3 24 hodin ve Spa. Ten je naplánován na 31. července a 1. srpna.

Drama v Monze vyhrála Toyota #7, Glickenhaus sahal po pódiu

Drama v Monze vyhrála Toyota #7, Glickenhaus sahal po pódiu

Mimo svých povinností u Alfy Romeo letos Ilott závodí právě s vozem Ferrari týmu Iron Lynx v seriálu GT World Challenge.

„Být vybrán týmem Iron Lynx a značkou Ferrari pro 24 hodin Le Mans je pro mě opravdová čest a příležitost, kterou jsem nemohl odmítnout,“ řekl Brit v rozhovoru pro sportscar365.com.

Ilottovi se třásla hlava. První trénink si ale i tak užil

Ilottovi se třásla hlava. První trénink si ale i tak užil

„Úspěchy britských pilotů v Le Mans mají velkou tradici a já se budu snažit, abych se do tamní historie zapsal vlastním dílem.“

Není náhoda, že Ilott, který rovněž zastává pozici testovacího pilota Ferrari pro formuli 1, pojede své první Le Mans za stáj Iron Lynx.

Závodní tým z italské Ceseny, za kterou stojí závodníci Claudio Schiavoni, Sergio Pianezzola, Andrea Piccini a jezdkyně a podnikatelka Deborah Mayer, s Ferrari úzce spolupracuje a na příklad v GT World Challenge zajišťuje tovární program slavné značky.

Fanoušci poté Iron Lynx dobře znají z Evropské Le Mans Series a především z FIA WEC, kde startuje v celé sezoně se dvěma vozy v LMGTE – AM. Jednu ze dvou posádek v mistrovství světa tvoří tak zvané „železné dámy“ (Iron Dames), tedy čistě ženská posádka, ve které se už letos představily Rahel Frey, Manuela Gostner, Katherine Legge, Michelle Gatting a Sarah Bovy.

Letošní ročník 24h Le Mans odstartuje John Elkann z Ferrari

Letošní ročník 24h Le Mans odstartuje John Elkann z Ferrari

Iron Lynx od svého vzniku v roce 2017 neustále rozšiřuje aktivity na poli motorsportu. Podle mnoha zdrojů nyní dochází k fúzi mezi Iron Lynx a elitním formulovým týmem Prema s cílem vytvořit jeden italský „supertým“ pod vlastnictvím švýcarské společnosti DC Racing Solutions. Za tou stojí výše zmíněná Deborah Mayer.

Další článek: Alonso má pro příští rok jen opci. Šéf Alpine je s ním ale maximálně spokojený

18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00