Vicemistr F2 Ilott pojede Le Mans, usedne do Ferrari

Dvaadvacetiletý rodák z Cambridge se chystá na debut ve čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans. Druhý muž konečného pořadí loňské sezony formule 2 Callum Ilott pojede ve třídě LMGTE – AM pro tým Iron Lynx.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Vicemistr F2 Ilott pojede Le Mans, usedne do Ferrari | Foto: Getty Images / Peter Fox

Rezervní pilot stáje Alfa Romeo ve formuli 1 se bude během vytrvalostního maratonu střídat v kokpitu vozu Ferrari 488 GTE Evo se dvěma Italy Matteem Cressonim a Rinem Mastronardim, kteří absolvují kompletní sezonu Evropské Le Mans Series.

Ilott si poprvé zazávodí na okruhu La Sarthe necelý měsíc po své premiéře v největším světovém závodě vozů GT3 24 hodin ve Spa. Ten je naplánován na 31. července a 1. srpna.

Drama v Monze vyhrála Toyota #7, Glickenhaus sahal po pódiu

Drama v Monze vyhrála Toyota #7, Glickenhaus sahal po pódiu

Mimo svých povinností u Alfy Romeo letos Ilott závodí právě s vozem Ferrari týmu Iron Lynx v seriálu GT World Challenge.

„Být vybrán týmem Iron Lynx a značkou Ferrari pro 24 hodin Le Mans je pro mě opravdová čest a příležitost, kterou jsem nemohl odmítnout,“ řekl Brit v rozhovoru pro sportscar365.com.

Ilottovi se třásla hlava. První trénink si ale i tak užil

Ilottovi se třásla hlava. První trénink si ale i tak užil

„Úspěchy britských pilotů v Le Mans mají velkou tradici a já se budu snažit, abych se do tamní historie zapsal vlastním dílem.“

Není náhoda, že Ilott, který rovněž zastává pozici testovacího pilota Ferrari pro formuli 1, pojede své první Le Mans za stáj Iron Lynx.

Závodní tým z italské Ceseny, za kterou stojí závodníci Claudio Schiavoni, Sergio Pianezzola, Andrea Piccini a jezdkyně a podnikatelka Deborah Mayer, s Ferrari úzce spolupracuje a na příklad v GT World Challenge zajišťuje tovární program slavné značky.

Fanoušci poté Iron Lynx dobře znají z Evropské Le Mans Series a především z FIA WEC, kde startuje v celé sezoně se dvěma vozy v LMGTE – AM. Jednu ze dvou posádek v mistrovství světa tvoří tak zvané „železné dámy“ (Iron Dames), tedy čistě ženská posádka, ve které se už letos představily Rahel Frey, Manuela Gostner, Katherine Legge, Michelle Gatting a Sarah Bovy.

Letošní ročník 24h Le Mans odstartuje John Elkann z Ferrari

Letošní ročník 24h Le Mans odstartuje John Elkann z Ferrari

Iron Lynx od svého vzniku v roce 2017 neustále rozšiřuje aktivity na poli motorsportu. Podle mnoha zdrojů nyní dochází k fúzi mezi Iron Lynx a elitním formulovým týmem Prema s cílem vytvořit jeden italský „supertým“ pod vlastnictvím švýcarské společnosti DC Racing Solutions. Za tou stojí výše zmíněná Deborah Mayer.

Váš názor Další článek: Alonso má pro příští rok jen opci. Šéf Alpine je s ním ale maximálně spokojený
17:05 | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".
24. října | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen