Víceletý kontrakt byl povinností, říká Button

Brit podepsal s McLarenem víceletou smlouvu, pokračovat bude coby týmový kolega Fernanda Alonsa.
Víceletý kontrakt byl povinností, říká Button

Jenson Button prozradil, že jeho nová smlouva s McLarenem je platná na více než jeden rok, přičemž podepsal víceletý kontrakt podle něj bylo povinností.

Button byl ve čtvrtek potvrzen v roli závodního jezdce McLarenu po boku Fernanda Alonsa, ačkoliv stáj z Wokingu jako obvykle nekomentovala délku trvání nové smlouvy.

Má se přitom za to, že Button má nyní kontrakt na dva roky, přičemž jeho plat se snížil z přibližně 16 milionů eur na 10 milionů eur ročně.

„Myslím, že se (jak McLaren, tak já) shodneme na tom, že více než jeden rok byl povinností,“ řekl Button.

„Toto je nový projekt, vzrušující projekt. Být součástí legendárního partnerství mezi McLarenem a Hondou není jen na rok. Já se velice těším na více než rok. Vím, že nemůžeme úplně mluvit o detailech smlouvy, ale tohle není něco, co bych dělal jen proto, abych tu vydržel další rok.

Jsem tady, abych závodil, bojoval o mistrovský titul a ať už to bude v roce 2015 nebo v těch budoucích, doufám, že tu budu dlouho.“

Button však také prozradil, že zvažoval odchod z formule 1, jelikož na svůj nový kontrakt musel čekat tak dlouho.

„Skutečně jsem sledoval život mimo formuli 1, tam to ale rozhodně není taková zábava jako tady, podle toho, co jsem viděl. Mé srdce bylo vždycky tady, chci závodit pro McLaren a s Hondou,“ řekl Button.

„S Hondou jsem zažil velice jedinečné časy, občas to také bylo náročné, je toho ale hodně, co společně můžeme dokázat. Určitě je to rozhodnutí, na které si stálo za to počkat a já jsem velice šťastný, že tu teď jsem.“

Další článek: Mercedes bude mít navrch i příští rok, říká Horner

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10