Více pilotů F1 závody sportovních vozů nevyzkouší, myslí si Alonso

Fernando Alonso absolvuje na konci ledna svůj debut na půdě vytrvalostních závodů sportovních vozů, když se zúčastní čtyřiadvacetihodinovky v Daytoně. Španěl si však nemyslí, že by jeho příkladu následovalo v budoucnu více současných pilotů formule 1.
Více pilotů F1 závody sportovních vozů nevyzkouší, myslí si Alonso

V sobotu 27. ledna odstartuje Fernando Alonso s Ligierem týmu United Autosport do slavné čtyřiadvacetihodinovky v Dayotně.

Španělský dvojnásobný mistr světa F1 není v posledních letech jediným aktivním pilotem ze světa „královny motorsportu“, který si „odskočil“ do jiné série. V roce 2015 se s týmem Porsche zúčastnil čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans tehdejší pilot Force India Nico Hülkenberg a spolu s Earlem Bamberem a Nickem Tandym slavný závod vyhrál.

Alonso si ale nemyslí, že by se v nejbližších měsících a letech mělo více pilotů z formule 1 pustit souběžně se svým angažmá u jednoho z deseti týmů do závodů sportovních vozů v jiných sériích.

„Se mnou v Daytoně bude závodit Lance Stroll (pro tým Jackie Chan DC Racing), který se tohoto závodu zúčastní možná proto, že miluje závodění a pro něj jako pro Kanaďana je závod v Daytoně součástí jemu známé severoamerické závodní kultury,“ řekl Alonso pro web crash.net.

„Pochybuji o účastni dalších kluků, protože my v Evropě se většinou soustředíme jen na jeden šampionát. Týmy jsou stále více a více profesionální, pořádají různé tréninkové kempy, tréninky na simulátorech a pro jejich jezdce je velmi obtížné opustit tento proces a věnovat se chvíli něčemu jinému.“

„Já se mohu účastnit i jiných závodů, protože Zak Brown a McLaren mají širší pohled na svět motorsportu. Já sdílím jejich pohled a společně rozšiřujeme působiště McLarenu napříč spektrem motoristického sportu.“

Foto: United Autosports 

Diskuze (70) Další článek: L’Equipe: Williams nabízí Kubicovi místo rezervního jezdce