Více nočních závodů? Nový systém osvětlení by mohl usnadnit jejich konání

V kalendáři formule 1 máme několik závodů, které se jedou částečně nebo zcela pod umělým osvětlením. Nový typ osvětlení by mohl jejich konání usnadnit.

Je to už 13 let, co se ve formuli 1 jezdí závody pod umělým osvětlením. Před Grand Prix Singapuru 2008 existovalo několik obav, ale žádná z nich se nikdy nenaplnila a závodění pod umělým osvětlením je už dnes standardním prvkem F1. Stále je to však logistický oříšek.

Usnadnit pořádání závodů pod umělým osvětlením možná pomůže spojení dvou zkušených firem. Švýcarský výrobce plotů Geobrugg v současné době spolupracuje s 10 okruhy z kalendáře F1. Nedávno uzavřel partnerství s firmou DZ Engineering SRL, která dodává osvětlení pro Grand Prix Singapuru.

Myšlenka je jednoduchá. DZ Engineering SRL by mohl svá světla namontovat přímo do oplocení Geobruggu. První testy už proběhly. 

Problém by mohla představovat nehoda. Obě firmy proto provedly testy a nechaly do oplocení narazit vůz při rychlosti 120 km/h. Při nárazu nedošlo k žádnému pohybu sloupů s osvětlením. 

Další článek: O sezóně 2021

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.