Vibrace Massova předního křídla zůstávají pro Ferrari záhadou

Felipe Massa měl na Yas Marině stejně jako v Indii problémy s vibrujícím předním křídlem a Ferrari si zatím jen potvrdilo, že neví, co je způsobuje.
Vibrace Massova předního křídla zůstávají pro Ferrari záhadou

Ferrari nasadilo nové přední křídlo, které se má ohýbat za jízdy, ale zároveň procházet testy FIA, poprvé v Koreji. Na Jeongamu ho ale dostal jen Fernando Alonso a ten s ním od té doby jezdí bez problémů.

V Indii stejné křídlo dostal také Massa, ale na jeho voze trpí v jistých chvílích velkými vibracemi. Rozkmitané přední křídlo často dřelo o zem a Brazilcovi jej tým dokonce vyměnil v průběhu indického závodu.

Maranellští inženýři pak křídlo v továrně prostudovali a dospěli k závěru, že vědí, co problémy způsobilo a jak je vyřešit. Ale v Abú Zabí měl Massa znovu stejné potíže.

"Bylo zřejmé, že (v Indii) to byl problém s konstrukcí křídla," cituje šéfa Ferrari Stefana Domenicaliho Autosport. "Mysleli jsme si, že jsme ty problémy pochopili už po předchozím závodě. Když se podíváte na chování křídla Red Bullu, bylo to úplně to samé."

"Na dlouhé rovince byl úsek pro DRS a je třeba zvážit několik dalších faktorů - tlak v pneumatikách, rovnost povrchu tratě a nastavení. Takže vliv má hodně věcí. To křídlo jsme museli sundat, protože jsme měli jen pár dílů a nemohli jsme riskovat problémy. Myslím, že jsme se rozhodli správně, a určitě to musíme vyřešit."

Diskuze (65) Další článek: HRT se stěhuje do Valencie
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00