Vezme si F1 v sobotu zpět rekord okruhu ve Spa?

Formule 1 po letní přestávce míří do ardenských lesů, kde se pojede Velká cena Belgie. V sobotu budeme velmi pozorně sledovat zajeté časy.
Vezme si F1 v sobotu zpět rekord okruhu ve Spa?

Na kvalifikaci ve Spa se můžete těšit z mnoha důvodů. Tady jsou hned dva: Ferrari má velmi silnou pohonnou jednotku. Podle některých odhadů se zlepšila za velmi krátký čas až o 38 koní. Scuderia má také ve Spa nasadit nový spalovací motor, se kterým už v Maďarsku jezdili zákaznici Ferrari. Má dodat další koníky k dobru. 

Nikdo pořádně neví, v čem tkví zlepšení Ferrari. Okruh ve Spa se svými dlouhými rovinkami a rychlými zatáčkami může fungovat jako lakmusový papírek. Ferrari bude určitě favoritem. Potvrdí tuto roli?

Ferrari má nejlepší motor a Mercedes by to měl akceptovat, říká Marko

Ferrari má nejlepší motor a Mercedes by to měl akceptovat, říká Marko

Vezme si F1 zpět rekord?

Lewis Hamilton vloni zajel neoficiální rekord okruhu – 1:42.553. Šampion WEC Neel Jani ale letos rekord překonal. Ve značně upraveném voze Porsche 919 Hybrid LMP1 zajel čas 1:41.770. 

Formule 1 letos opět zrychlila a na většině okruhů padají nové rekordy. Ve Spa ale budou Mercedes a Ferrari bojovat s časem, který nezajel vůz F1.

Dokáží najít více než 0,783 sekundy? Uvidíme. Již tradičně bude alfou a omegou víkendu ve Spa počasí. Teploty mají být mnohem nižší než ty, na které jsme byli zvyklí během horkého evropského července – má být jen kolem 17 až 18 stupňů. V sobotu by mohlo pršet, ale počasí je „v Lázních“ stejně vrtkavé jako zdejší štěstěna. 

Foto: Pirelli

Další článek: Máme více nových sponzorů než ostatní, říká Brown

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.