Vettelův monopost doznal pro závod značných změn v nastavení

Aby maximalizovali Němcovy šance na slušný výsledek, provedli mechanici Red Bullu na Vettelově voze hned několik zásadních změn. S nimi by mělo být předjíždění o poznání snadnější.
Vettelův monopost doznal pro závod značných změn v nastavení

Red Bull se rozhodl po diskvalifikaci Sebastiana Vettela vzít monopost úřadujícího šampióna zpět do garáže, aby prozkoumal příčiny včerejšího problému s nedostatkem paliva v nádrži, psali jsme zde. To znamená porušení pravidel parc fermé a automatický start z boxové uličky. Nastalé situace pak tým pochopitelně využil k rozsáhlému přenastavení Němcova monopostu.  

Mechanici rakouské stáje provedli během noci na jeho voze spoustu změn, které by mu měly pomoci k postupu vzhůru startovním polem. Vettel vyjede do závodu s novou převodovkou, novými převodovými stupni a pozměněným nastavením zavěšení kol.

Němcův vůz je nyní nastaven tak, aby na rovinkách dosahoval maximální možné rychlosti. Právě v ní na své soupeře v Abú Zabí nejvíce ztrácel. Podle FIA byly totiž red bully ve srovnání s monoposty Ferrari na hlavní rovince až o 8 km/h pomalejší. Díky těmto změnám a skutečnosti, že okruh Yas Marina nabízí hned dvě rovinky, na kterých lze využít DRS, by pak mělo být pro Vettela předjíždění o něco snadnější.

Další článek: Williams si dělá zálusk na Force Indii, od Maldonada očekává silný výsledek

18:46 | Kvůli dvoudennímu víkendu v Imole se musela měnit pravidla a další věci. Méně bude i pneumatik. Místo 13 sad jen 10: dvě sady tvrdých, dvě střední a šest měkkých. Tři sady musí být po tréninku vráceny.
18:15 | Roman Staněk byl odpoledne v Jerezu nejrychlejší v testech... formule 3 měla v datech chybu. Opravujeme to...
10:55 | Testy F3 online: odkaz

GP Emilia Romagna

Sobota 31. října 2020
Trénink 10.00–11.30
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 1. listopadu 2020
Závod 13.10