Vettelovým kolegou může příští rok být Webber nebo například Räikkönen

Spolumajitel Red Bullu Dietrich Mateschitz nechává otevřené jezdecké složení svého týmu. Může zůstat beze změny, nebo Webbera někdo příští rok nahradí.
Vettelovým kolegou může příští rok být Webber nebo například Räikkönen

Po napětí, které zavládlo u Red Bullu v Malajsii, se vyrojilo mnoho spekulací na téma osudu Marka Webbera. Některé divoké ho dokonce posílaly ven z týmu už v průběhu sezóny, ale to vzápětí popřel šéf Christian Horner.

Co se týče příští sezóny, tak protože má Webber již tradičně jen jednoletou smlouvu, rozhodování Red Bull teprve čeká.

"Jestli skončí, ví jen on sám, ale Mark určitě je kandidát pro rok 2014," uvedl Mateschitz pro německý SpeedWeek. "U nás bude vždy vítán, stejně jako rychlý junior z týmu Toro Rosso, jako jsou Vergne či Ricciardo."

"Je mi líto, vím, že je to to diplomatická odpověď, která nechává vše otevřené, ale tak to je. Všechno ostatní jsou spekulace."

Mezi spekulace patří i případný přestup Kimiho Räikkönena z Lotusu právě do Red Bullu na Webberovo místo. Podle Mateschitze je i tento scénář možný. "Kimi je v pohodě, rychlý a vždy kandidát," komentoval.

A co by Webber dělal, kdyby na konci roku skutečně skončil? Podle německého Bildu by mohl zamířit k Porsche do vytrvalostních závodů.

Další článek: Video: Uvnitř vozu formule 1 - jezdcova sedačka