Vettelovy oslavy byly náročné, občas si po probuzení nebyl jistý, kde je

Sebastian Vettel měl po zisku titulu tři dny na oslavy a využil je naplno. Teď už je zpět v práci v Abú Zabí a testuje pneumatiky Pirelli.
Vettelovy oslavy byly náročné, občas si po probuzení nebyl jistý, kde je

Jak probíhaly oslavy Red Bullu, popsal nejmladší mistr světa formule 1 pro oficiální stránky soutěže. "Po oslavách v Abú Zabí jsme bez spánku naskočili do letadla a letěli do Rakouska, kde na vítězný tým čekala obrovská recepce a mnoho otázek," řekl Vettel. "Večer pak zakončila další malá party. Další byla na programu Británie s podobným programem, jako jsme měli v Salzburgu."

"Ale bylo to opravdu mimořádné, protože byl celý tým znovu pohromadě, včetně lidí z továrny - těch, kteří umožnili tyto úspěchy. Ve středu jsem znovu odcestoval do Abú Zabí. Když jsem v uplynulých dnech pospával v letadle a pak se probouzel, občas jsem si nebyl jistý, kde jsem. Bylo to náročné, ale na druhé straně jsem za krátkou dobu učinil mnoho lidí šťastnými."

Po testech v Abú Zabí čekají Vettela další oslavy s rodinou a přáteli. Pomalu vstřebává skutečnost, že letošní šampionát s Red Bullem vyhrál. Rakouský výrobce nápojů řídí jeho kariéru od juniorských let a Vettel mu chce věnovat i nejbližší budoucnost. Jestli někdy přestoupí, zatím nedokáže říct.

"Každý jezdec tajně sní o Ferrari nebo Mercedesu," uvedl pro Bild. "Ale jestli k nim někdy přijdete, záleží na mnoha faktorech. A všechno musí do sebe zapadnout, mýtus nestačí. Ale to je ještě hodně, hodně daleko. Teď se zaměřím na obhajobu titulu s Red Bullem. Máme něco, co je pro úspěch ve formuli 1 klíčové: správné lidi na správných místech."

Diskuze (30) Další článek: Ricciardo: Kdybych byl skutečně rychlejší než Vettel, už bych měl smlouvu
18. ledna | Vůz Ferrari prošel crash testy.
16. ledna | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.