Vettelovo vulgární vyjádření o motorech Red Bullu nevadí

Christian Horner coby šéf Sebastiana Vettela nemá námitky na jezdcovu ostrou kritiku zvuku nových pohonných jednotek.
Vettelovo vulgární vyjádření o motorech Red Bullu nevadí

Vettel v Malajsii řekl bez obalu, že když v Austrálii sledoval závod z boxové zdi, dospěl k závěru, že nové šestiválce znějí „na ho*vno“.

Přitom FIA před dvěma roky varovala, ať se na veřejnosti zdrží vulgarit. „Žijeme v pomněrně politicky korektním světě, ale k filozofii Red Bullu patří, i když je to občas nepříjemné, nechat jezdcům volnost svobodného projevu,“ komentoval Horner.

Nové formule 1 zní na ho*no, nadává Vettel

Nové formule 1 zní na ho*no, nadává Vettel

Podle šéfa Red Bullu Racing je dobře, když jezdci říkají, co si myslí. „Sebastian vyjádřil svůj názor a nemyslím, že by někdo ukazoval prstem na jezdce kvůli tomu, že má názor. Není jediný. Názory jsou různé a on na něj má právo.“

Neozvala se ani FIA. „Nikdo o tom se mnou během víkendu nehovořil,“ potvrdil. „Měli bychom mu tleskat za to, že říká, co si myslí.“ 

Další článek: Až se Renault zlepší, Red Bull bude těžký soupeř, uznává Hamilton

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10