Vettelovi větší náskok v šampionátu nestačí, chce znovu vítězit

Sebastian Vettel se v Maďarsku vrátil na stupně vítězů a znovu navýšil svůj náskok v šampionátu jezdců. Red Bull se s tím podle něj ale nemůže spokojit, musí zrychlit a znovu vyhrávat.
Vettelovi větší náskok v šampionátu nestačí, chce znovu vítězit

"Když závodím, nemyslím na šampionát. Myslím na vítězení," řekl Vettel. "Stále zbývá mnoho závodů, takže naším cílem musí být v nich vyhrávat. A můžu vám říct, že stále velmi toužím po vítězstvích, tečka."

Německý pilot ovšem uznal, že z Maďarska může odjet spokojený, co se celkového pohledu týče. "Z hlediska šampionátu to byl dobrý závod, hodně jezdců dojelo za námi, kromě Jensona, takže uvidíme. Ještě nás čeká dlouhá cesta a v těchto závodech je vidět, jak se věci můžou rychle změnit. I tak jsem získal dobré body," dodal.

Šéf týmu Red Bull Christian Horner dospěl ke stejnému závěru. "Když všechno zvážím, tak v den, jako byl tento, se může víc věcí pokazit než vydařit. Takže získat druhé místo, přičemž si Seb v těchto podmínkách zvýšil náskok ve vedení poháru jezdců, je skutečně dobrým výsledkem."

Šampionát je už ve své druhé polovině a soupeřům Vettela nezbývá moc času. Před letní dovolenou je bilance Red Bullu velmi dobrá. "V současnosti je to mezi třemi týmy velmi vyrovnané a Seb jde do letní přestávky s šesti vítězstvími, čtyřmi druhými místy a jedním čtvrtým. To jsou fantastické výsledky."

Red Bull ovšem vnímá, že trend z posledních závodů nebyl příznivý. McLaren a Ferrari jsou mu nejblíž za celou sezónu. "My se soustředíme na to, abychom se pokusili vyhrát každou Grand Prix. V některých fázích závodu byl rychlejší McLaren, v jiných my," uvedl Horner k maďarské Grand Prix. "Jsme uprostřed velkého úsilí ve vývoji a za poslední dva víkendy jsme se hodně poučili, což nás staví do dobré pozice pro nadcházející závody."

Diskuze (138) Další článek: Renault nasadí v Belgii velké úpravy. Ty už musí fungovat, říká Heidfeld
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.
21. října | F2 a F3 sníží extra body. Za pole position budou 2 body (místo 4) a za nejrychlejší kolo 1 (místo 2).
21. října | Podle Seven News zvažuje Sydney uspořádání závodu F1. Chce nahradit Melbourne.
21. října | Dnes před 14 lety získalo Ferrari poslední titul mezi jezdci. Kimi Räikkönen porazil o 1 bod Lewise Hamiltona a Fernanda Alonsa.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00