Vettelovi vadí přelet letadel. Pustil se do italského prezidenta

Sebastian Vettel tvrdí, že formule 1 ustoupila požadavkům italského prezidenta a povolila přelet letadel před Velkou cenou Itálie.

Sebastian Vettel svou poslední Velkou cenu Itálie nedokončil. Náladu měl ale pokaženou už před startem, kdy sledoval přelet letadel

„Slyšel jsem, že italský prezident trval na tom, aby se průlet uskutečnil,“ řekl Vettel. Jedním z hostů grand prix byl také italský prezident Sergio Mattarella. 

„Je mu asi 100 let (ve skutečnosti 81, pozn. redakce), takže je pro něj možná těžké upustit od takovýchto egoistických záležitostí.“

F1 oznámila, že hodlá do roku 2030 dosáhnout uhlíkové neutrality. Podle Vettela je povolení průletů v rozporu s tímto cílem.

Není to ale jen přehnaná reakce Vettela. Na začátku roku se objevily informace, že F1 zakáže přelety vojenských letadel, ty komerční pak musí používat uhlíkově neutrální palivo.

„Bylo nám slíbeno, že přelety budou odstraněny. Vypadá to, že prezident musel změnit jejich názor a F1 se podvolila navzdory nápisům kolem trati o určitých cílech, pokud jde o to, aby byl svět lepším místem.“

„Pokud máte nějaký cíl, pak byste to neměli dělat jako všechny země a přehlížet to, že ho nedosáhnete. Měli byste se držet slova, které jste dali. Ale to ukáže čas.“

Další článek: Manévr závodu? Hamilton předjel dva soupeře najednou

Témata článku: ,

Aktuality

5. října | Podle MotorsportWeek představí Ferrari svůj hypercar pro Le Mans oficiálně 30. října v Imole během tradiční akcie Ferrari Finali Mondiali. Vůz by měl mít název F255. 
5. října | 30. narozeniny dnes slaví Kevin Magnussen. 
5. října | Podle dvou zdrojů BBC je velmi nepravděpodobné, že se tento týden dozvíme něco o rozp. stropech za rok 2021. Jiní říkají, že neslyšeli nic o dalším zpoždění. Dopoledne FIA uvedla, že dnes poskytne aktualizace ohledně harmonogramů procesu dodržování finančních předpisů. 
5. října | Jost Capito potvrdil, že na seznamu jezdců, které Williams zvažuje pro příští rok, je také Mick Schumacher. 

GP Japonska 2022

Pátek 7. října 2022
1. trénink Alonso
2. trénink 08.00–09.30
Sobota 8. října 2022
3. trénink 05.00–06.00
Kvalifikace 08.00–09.00
Neděle 9. října 2022
Závod 07.00