Vettelovi utekla výhra v posledním kole

Dlouho to vypadalo, že si Sebastian Vettel dojede pro své šesté vítězství v sezoně. Ale nakonec ho chybou v posledním kole ztratil.
Vettelovi utekla výhra v posledním kole

Sklíčený Sebastian Vettel si na tiskové konferenci povzdechl, že pouze jeho chyba v posledním kole Velké ceny Kanady ho připravila o vítězství.

"Samozřejmě jsem zklamaný," řekl Vettel. "Byl to velmi obtížný závod. Od začátku až do konce. Vedl jsem každé kolo závodu, až na to poslední. Po závěrečném restartu jsem jel příliš opatrně. Vést závod celou dobu a nakonec nevyhrát, to není nejsladší pocit."

"Udělali jsme to nejlepší, co jsme mohli," dodal. "Bylo velmi důležité dokončit závod, ale moje chyba přišla v tu nejméně vhodnou chvíli."

Vettelův týmový kolega od Red Bullu Mark Webber měl o poznání víc vzrušující závod. Po kontaktu s Lewisem Hamiltonem se musel probojovat zpět až z dvanácté pozice.

"Podle mě si Lewis myslel, že protnul cílovou čáru ve třetí zatáčce," vtipkoval Webber. "Myslím si, že to bylo trochu nešťastné na začátku závodu. Ztratil jsem spoustu pozic a musel jsem je získávat zpět."

Díky přerušení závodu měli jezdci před Webberem možnost přezout pneumatiky, čímž mohli zůstat před Australanem. "Musel jsem předjet Kobajašiho, oba renaulty, Paula di Restu, ale povedlo se mi to a mohl jsem postupovat dál startovním polem," dodal. "Na konci závodu jsem bojoval s Michaelem a Jensonem. Bylo obtížně předjet a nedostat se na mokrou část tratě. Michaela jsem dokázal předjet, ale Jenson byl rychlejší. Tento výsledek si dnes všichni zasloužili. Sebastian odvedl užasnou práci, ale je snadné udělat chybu v těchto podmínkách," uzavřel Webber.

 

Další článek: Je to moje nejlepší vítězství, říká Button

19:47 | Za uplynulých 7 dní provedla F1 celkem 4 566 testů na COVID-19. Všechny negativní.
14:51 | Roman Staněk v kvalifikaci F3 na 18. místě. Pole position bere Frederik Vesti.
13:32 | Auto Motor und Sport spekuluje, že letos ještě uvidíme Portimao, Hockenheim a Imolu...
13:15 | Lando Norris musí na kobereček. Předjížděl v tréninku pod žlutými vlajkami.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink Pérez (1:04.867)
2. trénink Verstappen (1:03.660)
Sobota 11. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10