Vettelovi taktika vyšla, byly to ale nervy

Lídr šampionátu měl po prvním pokusu luxusní náskok, a tak se rozhodl až do konce počkat v garáži. Nakonec mohl být rád, že o pole position nepřišel.
Vettelovi taktika vyšla, byly to ale nervy

Sebastian Vettel se rozhodl v kvalifikaci co nejvíce šetřit pneumatiky, aby závod mohl odjet v co nejkomfortnějším duchu. Po odjetí měřeného kola ve třetí části kvalifikace měl náskok šesti desetin sekundy. Poté zajel do boxů s tím, že už se jen bude dívat, jak se jeho soupeři marně snaží. Skutečně, pokusy Rosberga a spol. na Vettelův čas nestačily, pilot v Red Bullu však rozhodně nemohl být zcela v klidu.

"Byl to divný pocit. Stojíte si tak v garáži, do konce zbývají dvě minuty, takže jet na trať už nemá smysl, a sledujete ostatní, přičemž už nemůžete nic dělat. Velmi bedlivě jsem pozoroval sektorové časy. Mark měl fialový první sektor, Romain druhý, naštěstí se mi ale třetí sektor povedl tak, že mi to stačilo. S Nicem to bylo těsné. 

Byla to velká úleva, protože to mohlo dopadnout špatně. Dnešek odpovídá tomu, co jsme předpokládali, zvláště to, jak je silný tým Mercedes. Věděli jsme, že budeme mít náskok, a tak jsme se rozhodli znovu nevyjíždět. Nepočítali jsme ale s tím, jak moc se trať zlepší. Při druhé jízdě se navíc lépe chovají pneumatiky a máte i lepší cit pro jízdu na trati. Věřili jsme, že to bude stačit, a nakonec se tak stalo," prohlásil Vettel.

Mark Webber si nakonec musel vystačit se čtvrtým místem. Mimo Vettela před ním na startu budou stát také Nico Rosberg a Romain Grosjean. Konečný výsledek zřejmě mohl být výrazně lepší, nebýt nepovedeného závěru měřeného kola. 

"Poslední sektor tenhle víkend na měkčích gumách prostě patří Sebovi. V zatáčkách číslo 20 a 21 je zatraceně silný. Nemyslím, že jsem měl šanci s ním bojovat o pole position. Čtvrté místo je pro mě zklamáním, ale s tím už teď nic nenadělám. Je to dost těsné, několik lidí zajelo vážně dobré časy. Něco dokázat ale můžeme i při startu z druhé řady. Bylo by krásné být v přední řadě, ale nejsme," nechal se slyšet Webber. 

Další článek: Räikkönenovu účast v závodním víkendu ohrožují bolesti zad

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10