Vettelovi soupeři povzbuzovali negativní reakce fanoušků, míní Horner

Šéf Red Bullu Racing Christian Horner je přesvědčený, že někteří jezdci byli rádi, když fanoušci bučeli na Vettela, a proto tomu napomáhali.
Vettelovi soupeři povzbuzovali negativní reakce fanoušků, míní Horner

Na Vettela bučeli a pískali fanoušci opakovaně. On sám si myslel, že kvůli jeho výsledkům, ale třeba Mark Webber v tom viděl události z Malajsie.

"Je to nešťastné a pro něj to bylo těžké, protože si to nezasloužil a dotklo se ho to, nechápal to," komentoval Horner pro BBC. "Něco z toho bylo samozřejmě důsledkem toho, co se stalo v Malajsii, kde ukradl vítězství Marku Webberovi, samozřejmě je vykreslován jako padouch."

Horner však přikládá jistý díl viny i soupeřům, kteří podle něj s bučením souhlasili a podporovali ho.

"Některým jeho soupeřům se hodilo, že je vykreslován takhle, takže to povzbuzovali. Třeba Fernando Alonso, když si sundal čepici a hodil jí do davu ve chvíli, kdy Sebastian hovořil na pódiu, aby se mu dostalo reakce."

"Skvělé na Sebastianovi je, že na to nikdy nereagoval, cítil to a bolelo ho to. Samozřejmě je tu ten scénář pantomimy zloducha nebo mentalita X-Faktoru."

Horner si cení, jak Vettel tyto negativní záležitosti zvládl, ale dodává, že tlak bude jen stoupat.

"Je velmi působivé, jak se ve 26 letech chová a jak se jako mladý muž vyvinul za tu dobu, co je s námi."

"Je neustále pod tlakem, pod drobnohledem, a čím jste úspěšnější, tím větší je pak samozřejmě pád. Všichni na ten pád čekají, ale on tomu čelí mimořádně dobře."

Další článek: Hülkenberg odmítl nabídku závodit pro Lotus v posledních Grand Prix