Vettelovi se myšlenka reverzního roštu nelíbí

Sebastian Vettel vidí otázku reverzních roštů podobně jako Toto Wolff. Nápad se mu vůbec nelíbí.
Foto: Ferrari
Vettelovi se myšlenka reverzního roštu nelíbí  | Foto: Ferrari

Formule 1 po Monze opět otevřela otázku reverzních roštů. V některých víkendech by se v sobotu místo kvalifikace odjel krátký závod, který by určil startovní pořadí pro nedělní závod. Do kvalifikačního závodu by jezdci nastoupili v reverzním pořadí – vzalo by se pořadí v šampionátu a otočilo.

Brawn chtěl v Monze reverzní rošt. Nakonec ho skoro měl a teď ho chce znovu

Brawn chtěl v Monze reverzní rošt. Nakonec ho skoro měl a teď ho chce znovu

Proti zavedení tohoto „experimentu“ byl letos Mercedes. Příští rok ale může návrh projít i v případě, že budou dva týmy proti.

„Pokud to budete tlačit tímto směrem, je to svědectví toho, že jste nepřišli s pravidly a nástroji, které by více sjednotily startovní pole a zlepšily závodění na trati,“ uvedl Vettel v odpovědi na otázku webu RaceFans.

„Chci připomenout, že jsme měli nová pravidla pro přední křídlo, která každého stála jmění, ale pokud jde o závodění, tak se nakonec příliš nezměnilo“

Wolff se opět vymezil proti reverzním roštům

Wolff se opět vymezil proti reverzním roštům

Vettel připomenul, že v roce 2022 dojde ke změnám pravidel. „Myslím, že to musíme napravit a řešit hlavní body, místo toho, abychom se pokoušeli hrát v loterii.“

Vettel uvedl, že využití reverzního startovního roštu k dosažení neočekávaných výsledků „je proti prvku sportu a soutěžení“.

„Jako soutěžící, i když nemám rád, když vyhrávají ostatní, musím akceptovat, že vyhráli, nebo odvedli lepší práci. Proto si myslím, že by bylo špatné se to ve jménu sportu snažit promíchat.“

Další článek: Bylo to super a chceme to znovu. Jezdci by se rádi do Mugella vrátili

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10