Vettelovi se myšlenka reverzního roštu nelíbí

Sebastian Vettel vidí otázku reverzních roštů podobně jako Toto Wolff. Nápad se mu vůbec nelíbí.
Foto: Ferrari
Vettelovi se myšlenka reverzního roštu nelíbí  | Foto: Ferrari

Formule 1 po Monze opět otevřela otázku reverzních roštů. V některých víkendech by se v sobotu místo kvalifikace odjel krátký závod, který by určil startovní pořadí pro nedělní závod. Do kvalifikačního závodu by jezdci nastoupili v reverzním pořadí – vzalo by se pořadí v šampionátu a otočilo.

Brawn chtěl v Monze reverzní rošt. Nakonec ho skoro měl a teď ho chce znovu

Brawn chtěl v Monze reverzní rošt. Nakonec ho skoro měl a teď ho chce znovu

Proti zavedení tohoto „experimentu“ byl letos Mercedes. Příští rok ale může návrh projít i v případě, že budou dva týmy proti.

„Pokud to budete tlačit tímto směrem, je to svědectví toho, že jste nepřišli s pravidly a nástroji, které by více sjednotily startovní pole a zlepšily závodění na trati,“ uvedl Vettel v odpovědi na otázku webu RaceFans.

„Chci připomenout, že jsme měli nová pravidla pro přední křídlo, která každého stála jmění, ale pokud jde o závodění, tak se nakonec příliš nezměnilo“

Wolff se opět vymezil proti reverzním roštům

Wolff se opět vymezil proti reverzním roštům

Vettel připomenul, že v roce 2022 dojde ke změnám pravidel. „Myslím, že to musíme napravit a řešit hlavní body, místo toho, abychom se pokoušeli hrát v loterii.“

Vettel uvedl, že využití reverzního startovního roštu k dosažení neočekávaných výsledků „je proti prvku sportu a soutěžení“.

„Jako soutěžící, i když nemám rád, když vyhrávají ostatní, musím akceptovat, že vyhráli, nebo odvedli lepší práci. Proto si myslím, že by bylo špatné se to ve jménu sportu snažit promíchat.“

Další článek: Bylo to super a chceme to znovu. Jezdci by se rádi do Mugella vrátili

16:12 | Ferrari bude testovat ve Fioranu s vozem SF71H z roku 2018. Harmonogram: Pondělí: Alesi, Armstrong, Švarcman Úterý: Leclerc Středu: Sainz Čtvrtek: Sainz (dop.), Shumacher (odp.) Pátek: Schumacher (dop.), Ilott (odp.) U Leclerca se čeká na neg. test na COVID-19.
22. ledna | Ferrari má první ženu v jezdecké akademii – šestnáctiletou Mayu Weug.
22. ledna | Marcus Armstrong, kterého podporuje Ferrari, bude letos závodit ve F2 za tým DAMS.
22. ledna | Změna. Letošní sezóna WEC nezačne v Sebringu ale v Portimao. Pojede se od 2. do 4. dubna. O měsíc později se tam MOŽNÁ vydá F1.