Vettelovi se klaní celý Red Bull, včetně Webbera

Sebastian Vettel si vítězným finišem v letošní sezóně zasloužil uznání všech svých kolegů, jako jeden z prvních ho pochválil Mark Webber.
Vettelovi se klaní celý Red Bull, včetně Webbera

"Musím před Sebastianem smeknout, protože letos odvedl skvělou práci," řekl australský pilot. "Měli jsme své vzestupy a pády, ale vzájemně jsme se tlačili vpřed, a to je vždy potěšující. Je to úžasné, šampionát vedl jen jednou, po posledním závodě, ale to je jediná chvíle, kdy se to počítá. Dobrá práce!"

Šéf týmu Red Bull Racing Christian Horner obdivuje u Vettela především jeho vyspělý přístup. "Nikdy neztratil soustředění," uvedl. "Udržel chladnou hlavu, nikdy nepřestal věřit a nikdy se nevzdal. Je to velmi, velmi odhodlaný mladý muž. V této sezóně zažil několik těžkých momentů. Jak zvládl před měsícem tu situaci (selhání motoru) v Koreji, to bylo neuvěřitelné. Oklepal se a řekl: ´Ne, vrátíme se, budeme se dál snažit a bojovat.´ Nikdy nepřestal věřit sám sobě a týmu. Jsme na něj velmi, velmi hrdí."

Vettel se stal nejmladším mistrem světa v historii formule 1 a ve 23 letech má většinu své kariéry teprve před sebou. Red Bull ví, že mu musí i nadále poskytovat dobrou techniku, aby si ho udržel. "Myslím, že teď bude ještě vyspělejší a uvolněnější. Takže se už těšíme na další sezónu," řekl poradce Red Bullu Helmut Marko, jenž nad Vettelem drží ochrannou ruku. "Měl několik těžkých závodů, jako třeba Turecko. Pak tu byly problémy v Monte Carlu a Barceloně, kde jsme objevili problém na jeho šasi."

"Pak tu byl ten problém v Budapešti, kde se pokusil pomoci týmu, ale dostal penalizaci průjezdu boxovou uličkou. Ale nejtěžší byla Korea, závod vedl a dominoval v obtížných podmínkách, pak mu 10 kol před koncem selhal motor." Marko tak potvrdil, že Vettel na Hungaroringu nevytvořil Webberovi prostor za safety carem omylem, jednalo se o týmovou strategii. Porušil tím ovšem pravidla a dostal trest.

Další článek: Josef Král bude testovat ve formuli 1 týmu HRT

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00