Vettelovi se klaní celý Red Bull, včetně Webbera

Sebastian Vettel si vítězným finišem v letošní sezóně zasloužil uznání všech svých kolegů, jako jeden z prvních ho pochválil Mark Webber.
Vettelovi se klaní celý Red Bull, včetně Webbera

"Musím před Sebastianem smeknout, protože letos odvedl skvělou práci," řekl australský pilot. "Měli jsme své vzestupy a pády, ale vzájemně jsme se tlačili vpřed, a to je vždy potěšující. Je to úžasné, šampionát vedl jen jednou, po posledním závodě, ale to je jediná chvíle, kdy se to počítá. Dobrá práce!"

Šéf týmu Red Bull Racing Christian Horner obdivuje u Vettela především jeho vyspělý přístup. "Nikdy neztratil soustředění," uvedl. "Udržel chladnou hlavu, nikdy nepřestal věřit a nikdy se nevzdal. Je to velmi, velmi odhodlaný mladý muž. V této sezóně zažil několik těžkých momentů. Jak zvládl před měsícem tu situaci (selhání motoru) v Koreji, to bylo neuvěřitelné. Oklepal se a řekl: ´Ne, vrátíme se, budeme se dál snažit a bojovat.´ Nikdy nepřestal věřit sám sobě a týmu. Jsme na něj velmi, velmi hrdí."

Vettel se stal nejmladším mistrem světa v historii formule 1 a ve 23 letech má většinu své kariéry teprve před sebou. Red Bull ví, že mu musí i nadále poskytovat dobrou techniku, aby si ho udržel. "Myslím, že teď bude ještě vyspělejší a uvolněnější. Takže se už těšíme na další sezónu," řekl poradce Red Bullu Helmut Marko, jenž nad Vettelem drží ochrannou ruku. "Měl několik těžkých závodů, jako třeba Turecko. Pak tu byly problémy v Monte Carlu a Barceloně, kde jsme objevili problém na jeho šasi."

"Pak tu byl ten problém v Budapešti, kde se pokusil pomoci týmu, ale dostal penalizaci průjezdu boxovou uličkou. Ale nejtěžší byla Korea, závod vedl a dominoval v obtížných podmínkách, pak mu 10 kol před koncem selhal motor." Marko tak potvrdil, že Vettel na Hungaroringu nevytvořil Webberovi prostor za safety carem omylem, jednalo se o týmovou strategii. Porušil tím ovšem pravidla a dostal trest.

Diskuze (137) Další článek: Josef Král bude testovat ve formuli 1 týmu HRT
19:59 | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
17:24 | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
26. května | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz
25. května | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10