Vettelovi pomohly změny na poslední chvíli, nebojí se ani zítřejšího počasí

DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ - Sebastian Vettel zajel v Číně svou třetí letošní pole position. Jeho mechanici za ni rádi zaplatili vlastním obědem.

Vettel nebyl spokojený s nastavením svého monopostu už v pátek. V sobotu ráno byl dokonce pomalejší než týmový kolega Mark Webber. Před začátkem kvalifikace tak tým musel auto upravit.

„Udělali jsme nějaké změny a posunuli se trochu Markovým směrem. Mým mechanikům patří zvláštní dík. Potřeboval jsem toho tolik, že ani nestihli oběd. Pracovali nepřetržitě od ranního tréninku až do kvalifikace,“ popsal Vettel.

Čtyři závodní víkendy, čtvrtá pole position pro Red Bull. Stáj s rakouskou licencí zatím letošním kvalifikacím neomezeně vládne. „Dokázali jsme, že jsme velice dobří na každém typu okruhu,“ poznamenal Vettel.

Ve finálové části si připsal dvě kola. „V prvním jsem byl moc široký v poslední zatáčce, ale to druhé bylo lepší. V prvním sektoru jsem se s tím docela pral, ale teď koukám, že jsem tam byl nejrychlejší ze všech,“ podotkl Vettel.

Zítřejší závod se velice pravděpodobně potká s deštěm stejně jako vloni. Red Bull tehdy v Šanghaji získal první vítězství v historii, a to rovnou dvojité.

„Deště se nebojíme. Na ten loňský máme dobré vzpomínky,“ prohlásil Vettel. „Otázka je, jestli bude mokro celý závod, anebo to začne až po startu. Každopádně je dobré být v tu chvíli na čele, protože nejlíp vidíte.“

Po pole position sahal v čínské kvalifikaci i Webber. Vettel ho ale překonal posledním pokusem.  „Dal jsem do toho všechno, ale nestačilo to. Byl jsem se svým kolem spokojený,“ poznamenal Webber. Nakonec mu zase nezbylo nic jiného, než se ‚radovat za tým‘. „Jsme tam, kde si zasloužíme být. Je to moc pozitivní, hlavně pro mechaniky. Kvůli výbuchu sopky (na Islandu) jim dorazila spousta věcí až včera v noci.“

Australana dnes překvapil především McLaren. Po slušných výsledcích z tréninků byli Jenson Button a Lewis Hamilton v kvalifikaci jen pátý a šestý. Třetí za Webberem, první ze zbytku světa, byl Fernando Alonso. „(U McLarenu) mají rychlé auto, v pátek jsou vždycky vepředu. Když se podíváte na Fernanda a na ně, já jsem tedy překvapený. Z nějakého důvodu mají problémy s kvalifikací,“ divil se Webber.

Další článek: Soutěž o podepsanou čepici Jensona Buttona má svého vítěze

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.