Vettelovi letošní rok pomohl, myslí si Horner

Christian Horner si myslí, že letošní sezóna Sebastinu Vettelovi pomohla a to zejména v budování jeho charakteru.
Vettelovi letošní rok pomohl, myslí si Horner

„Myslím, že to pro něj byl velmi obtížný rok, ale pomohlo mu to v mnoha ohledech vybudovat charakter,“ řekl Horner pro Autosport.

Red Bull se musel letos sklonit před Mercedesem, a pokud už uspěl, bylo to zásluhou RIcciarda, který dokázal vyhrát tři závody a porazit čtyřnásobného mistra světa.

„Měl hodně smůly a spousta věcí se mu kazila častěji, než nekazila. Kromě toho nebyl spokojený s autem, které bylo postaveno na základě změn pravidel mezi léty 2013 a 2014. Je to nesmírně talentovaný kluk, ale myslím, že to bylo poprvé, kdy měl týmového kolegu, co ho dokázal potrápit. Musel se vyrovnávat s jinou dynamikou, protože předtím měl vždy týmové kolegy, se kterými si dokázal poradit. Byl to těžký rok, ale nikdy nesklopil hlavu a nikdy nekopl do týmu. Myslím, že si nakonec z tohoto roku odnesl cenné ponaučení.“  

Podle Hornera je samozřejmě velká škoda, že Vettel odchází, protože je to špičkový jezdec. „Ale můžeme být v pohodě s vědomím, že máme Ricciarda, což je fantastický talent a viděli jsme, že letos Sebastiana zdolal. Také máme fantastický nový talent v podobě Kvjata, takže budoucnost je pro nás velmi jasná.“

Další článek: Massa: Williams je fantastický v technice, organizace trochu vázne

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.