Vettelovi dělají větší starost zpětná zrcátka než spolehlivost vozu

Navzdory technickým potížím v odjetých závodech má Sebastian Vettel větší obavy z nutnosti přemístit zpětná zrcátka z bočnic na kokpit. To bude totiž znamenat ztráty v aerodynamice.

"Ne, spolehlivost mi moc starostí nedělá," řekl. "Mnohem větší starosti nám dělá fakt, že od příštího závodu budeme muset mít zpětná zrcátka na vnitřní straně, a kvůli tomu náš vůz ztratí na výkonnosti, ale spolehlivost není problém."

Red Bull RB6 těží jako jeden z několika vozů startovního pole z uchycení zpětných zrcátek na bočnicích, které působí jako deflektor. Inženýři tak ovlivňují obtékání vzduchu kolem vozu a teď o tuto možnost v této oblasti přijdou.

Ačkoliv po Grand Prix Austrálie jisté obavy z nespolehlivosti vozu nastínil, v Malajsii už je Vettel klidnější. "Určitě to není dobré, když chcete bojovat o šampionát, je lepší takové problémy nemít. Ale na druhé straně máme za sebou jen dva závody a mnoho jich zbývá. Není to velký problém," dodal.

Další článek: Michelin je blízko k návratu do formule 1

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.