Vettelovi boj o stupně vítězů zkazil nepovedený start

Štěstí se tentokrát usmálo na jeho kolegu Webbera.

Grand Prix Španělska bohužel, jak už je téměř tradicí, až na samotný úvod závodu žádné velké drama nepřinesla. Nedočkali jsme se ani žádných velkých přesunů sil. Největší výkonnostní posun zaznamenalo Ferrari, avšak jediným týmem, který dokáže šlapat na paty suverénnímu Brawn GP, zůstává Red Bull. Mark Webber dojel závod jako třetí, Sebastian Vettel skončil o jednu pozici za ním.

"Je pěkné být znovu na stupních vítězů. Je zajímavé, jak se změnila mentalita týmu - loni bychom touto dobou byli rádi za každý bod a teď chceme v každém závodě na bednu! Pracujeme opravdu tvrdě. Chlapcům z týmu po tolika bezesných nocí vyplněných prací skoro vypadávají oči z hlavy. Sebastian měl dnes větší problémy z provozem, ale oba jsme získali velký počet bodů, což je fantastické.

Po první zastávce v boxech jsem zůstal na trati opravdu dlouho, byl jsem s vozem spokojenější, než v prvním úseku závodu. Pneumatiky ale v posledních deseti kolech před další zastávkou byly už úplně odepsané. Chtěli jsme ale na trati zůstat co nejdéle, protože jsme věděli, že Felipe má natankováno o kolo více. Bylo proto důležité počkat, jak rychle pojede. Byl jsem se svou jízdou velice spokojen. Vůz byl fantastický. Čekám, že v Monaku to bude těsnější. Tento okruh je pro vůz velkou zátěží, proto můžeme být spokojení s tím, jak jsme se na něm předvedli a můžeme počítat s tím, že na okruzích v Istanbulu a Silverstonu se nám bude dařit. Red Bull i Renault odvedly skvělou práci," řekl Mark Webber.

Sebastian Vettel se dnes chtě nechtě musel sklonit před svým týmovým kolegou, přesto zůstává v celkovém pořadí na třetím místě.

"Neodstartoval jsem nejlépe. V první zatáčce byl Rubens Barrichello první a já čtvrtý - propadl jsem se tedy i za Felipeho Massu. Byl jsem za ním zaseknutý po většinu závodu. Bylo nemožné ho předjet, vyvaroval se chyb. Je jistě zklamání, že jsem s takto rychlým vozem nedojel na stupních vítězů. Pro tým je to ale dobrý výsledek, odvážíme si slušný počet bodů," řekl mírně zklamaný Vettel.

Další článek: Williams doufal ve větší příval bodů