Vettelova strategie nás překvapila, říká Pirelli

Paul Hembery byl překvapen strategií Sebastiana Vettela, který jako jediný jel na jednu zastávku v boxech. Vettel dostal v závěru závodu defekt.
Vettelova strategie nás překvapila, říká Pirelli

„Byla (Vettelova pneumatika) na konci životnosti,“ řekl Hembery pro Autosport. „Kdykoliv na světě se dostanete za hranici životnosti, budete mít problém. Mysleli jsme si, že strategie budou dvě až tři zastávky, jak jsme to viděli u většiny. Oni (Ferrari) měli pocit, že to zvládnou s jednou.“

Vettel vydržel na jedné sadě 28 kol. „Životnost byla uváděna na 40 kol, ale to je jen údaj. Nelze to zaručit, je to variabilní auto od auta, záleží na podmínkách během závodu, závodních situacích apod. Nikdy to není přesný údaj.“

Vettel: Takové defekty jsou nepřípustné!

Vettel: Takové defekty jsou nepřípustné!

Hembery na otázku, zda je strategie jedné zastávky znepokojila, odpověděl: „Překvapilo nás to.“ Nechce ale o Ferrari říkat, že riskovalo. „Je to těžké. Kdyby byl závod o kolo kratší, byli by na stupních vítězů a řekli byste, že to byl chytrý tah.“

Sportovní šéf Pirelli nechtěl komentovat silné výroky Sebastiana Vettela. Prý chápe, že je jezdec po vystoupení z vozu plný emocí. Později si prý s Vettelem popovídá.

V noci pak Pirelli vydalo tiskovou zprávu, že už v roce 2013 chtělo pomoci pravidel stanovit maximální počet kol na jedné sadě, což bylo zamítnuto. Teoreticky by mělo jít o 50% na primární a 30% kol na volitelné směsi. V případě Spa by to bylo 22 kol na střední směsi.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Arrivabene o incidentu Vettela: Nejsme hloupí nebo blázni

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10