Vettela série triumfů rozhodně nenudí, Webber skončil třetí

Sebastian Vettel ve Velké ceně USA zaznamenal dvanáctou výhru v sezoně a osmou v řadě. Mark Webber dojel v Austinu po nepodařeném výjezdu z první zatáčky třetí. AKTUALIZOVÁNO.
Vettela série triumfů rozhodně nenudí, Webber skončil třetí

Sebastian Vettel si při Velké ceně USA na Okruhu Amerik v Austinu připsal dvanácté letošní vítězství a osmé v řadě. Mark Webber na startu ztratil a do cíle dojel třetí. Oba jezdci Red Bullu tak stáli na stupních vítězů.

Vettelova osmá výhra v jedné sezoně je novým rekordem. Triumfovat v závodech ho rozhodně nenudí. Jeho série trvá už od srpnové Velké ceny Belgie ve Spa-Francorchamps. "Není to tak, že by mě to začínalo nudit. Pořád mám co dělat, sleduji rozestupy, musím být rychlejší než soupeři. Když se přibližují, není to nejlepší pocit. Chcete, aby váš náskok vždy narůstal, nechcete, aby se zmenšoval," upozornil. "O tomto víkendu bylo jasné, že máme velmi dobrý vůz, zejména při dlouhých jízdách. Dnes jsem byl spokojenější s vyvážením. Auto se chovalo stejně jako v pátek, což bylo dobré."

Již čtyřnásobný mistr světa je na svou rekordní sérii hrdý. "Momentálně jsme na to velmi hrdí. Myslím, že je pro nás všechny velmi obtížné uvědomit si, co to znamená. Jednoho dne by se lidé mohli ohlédnout zpět a mluvit o této době a o tom, co jsme jako tým dokázali. Všichni jsou šťastni, že se to stalo, a vydávají ze sebe všechno," chválil tým. "Je tu jedna klíčová věc. Ano, auto je velmi spolehlivé, ale je to přístup, který máme, snažíme se do toho dát všechno, neopomenout žádný krok. Lidé mají tendenci zapomínat, že každý víkend je samostatnou výzvou. Je těžké uvědomit si, že máme tak neuvěřitelnou sérii."

Vettel pochválil své mechaniky a inženýry za to, jak ještě ráno pracovali na autě, protože existovaly jisté obavy o spolehlivost vozu, ale vše se podařilo vyřešit. "Ve sportu jsou vzestupy i pády. Pořád říkám, že nemáme žádné záruky pro další závody. Nikdy nevíte, co přijde, takže si musíte užívat dnešek a těšit se na zítřek," dodal.

Přestože Webber po startu ztratil dvě místa, označil ho jako celkem dobrý. "Romain měl také dobrý start. Chtěl jsem se před brzdným bodem v nájezdu do první zatáčky dostat napravo, ale to udělali všichni. Neměl jsem dobrý výjezd ze zatáčky, ale pak už to byl vydařený závod. Naše rychlost byla dobrá, ale také se tu musíte dobře starat o pneumatiky," upozornil a dodal, že závod rozhodla především kvalifikace. "Nakonec jsem udělal, co jsem mohl, myslím, že jsme ztratili v kvalifikaci. Mám tu tento víkend rodinu a přátele, takže je dobré zajet pěkný výsledek. Bylo by lepší vyhrát, ale Seb o tomto víkendu odvedl dobrou práci."

Šéf týmu Chritian Horner označil Vettelův výkon jako fantastický a pochválil i Webbera, který v závěru zkoušel maximum, aby se dostal na druhé místo. Ocenil i mechaniky za rychlou Australanovu zastávku. Podle interních statistik trvala neuvěřitelných 1,923 sekundy a překonala tak týmové maximum z Malajsie, které činilo 2,05 sekundy. Thierrymu Salvimu z Renaultu se líbil Australanův předjížděcí manévr, kterým se dostal před Lewise Hamiltona.

Další článek: Pérez dojel v klidu sedmý, Button v závěru vybojoval bod

Témata článku: , , ,