Vettela pustíme k Ferrari až těsně před důchodem, vtipkuje Red Bull

Red Bull touží si udržet Sebastiana Vettela co nejdéle, ale v přestupu k Ferrari mu bránit nechce.
Vettela pustíme k Ferrari až těsně před důchodem, vtipkuje Red Bull

Sebastian Vettel prozradil, že jako většina jezdců by chtěl jednoho dne závodit pro Ferrari. V dohledné době ale přestup nechystá, což jeho zaměstnavatel vítá.

"Myslím, že každý jezdec by rád někdy během své kariéry jezdil pro ten červený tým a my mu v tom bránit nebudeme," řekl šéf Red Bullu Racing Christian Horner o Vettelovi pro Reuters.

"Ale... V dohledné budoucnosti ho vidíme jako součást Red Bullu. Vyrostl v rámci rodiny Red Bull a doufejme, že zůstane mnoho dalších let. Těsně před důchodem může jít k Ferrari," pokračoval Horner s úsměvem.

"Jestli chce jít k Ferrari těsně před odchodem do důchodu, mohlo by to být až za deset let. Nebo jako v případě Michaela (Schumachera) až za dvacet let."

O Vettelově snu v podobě Ferrari informovala italská Gazzetta dello Sport, takže Horner bere tuto zprávu s menší rezervou a nepředpokládá, že by úřadující mistr světa chtěl brzy odejít.

"Italové se vždy velmi vzruší, když mistři světa hovoří o Ferrari, takže možná o Ferrari sní, ale to bude tak všechno," řekl. "Jedna z věcí, kterou u nás podporujeme, je svobodný projev. Sebastian má svoji osobnost a své vlastní názory. Pro dohlednou budoucnost a hlavně pro tu bezprostřední je oddaný Red Bullu, stejně jako je Red Bull oddaný jemu."

Horner je přesvědčený, že nejdůležitější je pro jezdce vítězná technika. A tu doposud měl Red Bull, takže terčem zájmu je v současnosti právě rakouská stáj. "Je na nás, abychom mu dávali rychlé auto a zajistili, že bude mít dobré výsledky. Který jezdec by teď nechtěl jezdit pro Red Bull? Je důležitou součástí toho, co děláme, a týmového posunu vpřed, ale jde o víc než jen o kus papíru nebo smlouvu," vysvětloval.

"Jde o vztah, důvěru a dobré pocity v daném prostředí. Vyrostl v rámci rodiny Red Bull a všechny jeho úspěchy v motorsportu mají původ v tomto prostředí."

Diskuze (79) Další článek: Hamiltonův bratr Nicolas začne závodit s Renaultem Clio
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.
15. srpna | Podle některých spekulací oznámí McLaren v nejbližších dnech příchod Carlose Sainze.
14. srpna | Před 30 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Fernando Alonso má dnes něco oznámit. Nevíme, zda se to týká jeho kariéry nebo něčeho úplně jiného.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10