Vettela podle Szafnauera sráží nestabilita zadní části vozu. Nové díly mohou pomoci

Sebastian Vettel zatím s Astonem nebodoval. Podle šéfa týmu má problémy s nestabilitou zadní části vozu při nájezdu do zatáček.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Vettela podle Szafnauera sráží nestabilita zadní části vozu. Nové díly mohou pomoci | Foto: Getty Images / Lars Baron

Šéf týmu Aston Martin Otmar Szafnauer uvedl, že se Sebastian Vettel při nájezdu do zatáček potýká s nestabilitou zadní části vozu.

„Zejména tady je to trochu o nestabilitě v zadní části vozu při nájezdu do zatáčky, ale myslím, že největší problém je v její variabilitě,“ řekl Szafnauer.

Hamilton: Souboje s Vettelem patří k mým nejoblíbenějším

Hamilton: Souboje s Vettelem patří k mým nejoblíbenějším

„Když je to pořád stejné, tak se můžete dostat na limit a zůstat tam a jet o něco rychleji. Problém však nastane, když se to mění a vy nevíte, co můžete očekávat.“

„Čím více s autem jezdíte, čím víc ho cítíte nebo s ním jezdíte, tím víc dokážete takové věci předvídat. Je to jen otázka času stráveného v sedačce.

Szafnauer se domnívá, že Vettelova nedostatečná jistota v zadní části vozu pramení ze ztráty přítlaku v roce 2021. FIA právě v zadní části podlahy upravila pravidla, aby snížila přítlak vozů kvůli snížení zátěže pneumatik.

Změny technických pravidel pro sezónu 2021: méně přítlaku a udržitelné materiály

Změny technických pravidel pro sezónu 2021: méně přítlaku a udržitelné materiály

„Lék bude pramenit ze spousty dobré práce v aerodynamickém tunelu a z toho, že v několika příštích závodech přineseme nové části vozu, abychom získali zpět část přítlaku, který jsme ztratili v zadní části. Přesně odtud to pochází. Je tu cesta. Například už v příštím závodě přijdou nějaká vylepšení, a poté dojde i k dalším upgradům.“

Další článek: Schumacher si zvyká na živé auto Haasu. Na kvalifikaci si ale věří

14:36 | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?
18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon