Vettela nechceme, zopakoval Helmut Marko

Mercedes, McLaren, Renault, konec ve F1. Takové jsou minimálně hypotetické možnosti Sebastiana Vettela. Red Bull na tomto seznamu nebude.
Vettela nechceme, zopakoval Helmut Marko

Z jistého úhlu pohledu přišla zpráva o konci Vettela u Ferrari jako blesk z čistého nebe. Minimálně jsme ji neočekávali tak brzo. Na druhou stranu se o Vettelově budoucnosti u týmu spekulovalo už od loňského roku. 

Na začátku roku řekl Marko pro Sky, že návrat Vettela do Red Bullu je nepravděpodobný, protože si nemohou finančně dovolit dvě velké hvězdy. Na svém názoru nic nezměnil.

Případný příchod Vettela do týmu není podle Marka „tématem“. „Můj výrok byl, že nemůžeme mít dva ‚Vs‘ v Red Bullu,“ řekl Marko pro Autosport. „Nemáme chuť do toho jít finančně. A ani si to nemůžeme dovolit.“

„Částky, které mu Ferrari nabídlo, jsou na míle daleko ve srovnání s tím, co vydělá Albon. Nemůžeme si dovolit dvě hvězdy a neuděláme to.“

Marko připustil, že je s Vettelem v kontaktu, ale zdůraznil, že Němec byl informován, že v tuto chvíli je situace jasná – tým už má číslo jedna a tím je Verstappen.

Foto: Getty Images

Další článek: Kdo nahradí Vettela u Ferrari? Já to nebudu, říká Verstappen. Favorizuje Sainze před Ricciardem

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.