Vettela nechceme, zopakoval Helmut Marko

Mercedes, McLaren, Renault, konec ve F1. Takové jsou minimálně hypotetické možnosti Sebastiana Vettela. Red Bull na tomto seznamu nebude.
Vettela nechceme, zopakoval Helmut Marko

Z jistého úhlu pohledu přišla zpráva o konci Vettela u Ferrari jako blesk z čistého nebe. Minimálně jsme ji neočekávali tak brzo. Na druhou stranu se o Vettelově budoucnosti u týmu spekulovalo už od loňského roku. 

Na začátku roku řekl Marko pro Sky, že návrat Vettela do Red Bullu je nepravděpodobný, protože si nemohou finančně dovolit dvě velké hvězdy. Na svém názoru nic nezměnil.

Případný příchod Vettela do týmu není podle Marka „tématem“. „Můj výrok byl, že nemůžeme mít dva ‚Vs‘ v Red Bullu,“ řekl Marko pro Autosport. „Nemáme chuť do toho jít finančně. A ani si to nemůžeme dovolit.“

„Částky, které mu Ferrari nabídlo, jsou na míle daleko ve srovnání s tím, co vydělá Albon. Nemůžeme si dovolit dvě hvězdy a neuděláme to.“

Marko připustil, že je s Vettelem v kontaktu, ale zdůraznil, že Němec byl informován, že v tuto chvíli je situace jasná – tým už má číslo jedna a tím je Verstappen.

Foto: Getty Images

Další článek: Kdo nahradí Vettela u Ferrari? Já to nebudu, říká Verstappen. Favorizuje Sainze před Ricciardem

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.