Vettela můžeme dohnat, míní Webber

Mark Webber je letos vybízen ostatními jezdci, aby přibrzdil Sebastiana Vettela. Zatím se mu to nepodařilo, ale říká, že to možné je, a zastavit obhájce titulu může i někdo jiný.
Vettela můžeme dohnat, míní Webber

Webber se letos trápil s pneumatikami, ale postupně se zlepšuje a před Silverstonem mu patří v tabulce šampionátu třetí místo, ovšem bodů má stejně jako druhý Jenson Button. "Je to ohromné, když jste zklamaní z druhého místa v šampionátu," uvedl pro Daily Mail. "Asi to nešlo úplně tak, jak jsem si představoval, ale není to špatné, že? Seb má fenomenální šňůru, která to nám všem ostatním ztěžuje. Jen jeden jezdec může být se svojí sezónou spokojený, je to Seb."

Německý úřadující mistr světa má v současnosti 77bodový náskok v čele průběžné klasifikace. I kdyby ho už nenavýšil ani o bod, stal by se mistrem světa tři závody před koncem sezóny. Jezdci ostatních stájí proto apelují na Webbera, aby přidal a začal Vettela porážet.

"Oni si myslí, že jsem tu jediný, kdo se ho snaží porazit," řekl. "Když má někdo vítěznou šňůru, je zřejmé, že lidé chtějí změnu, ať už je to kdokoliv. Je možné ho dohnat. Ale také se může stát, že poté bude mít novou šňůru. Ale aby ho někdo překonal o 80 bodů, to bude chtít fenomenální úsilí. Takže je třeba dál boxovat a držet se. Někdo musí nastartovat vlastní šňůru vítězství."

Pro Webbera se navíc jedná o jednu z posledních příležitostí získat titul, protože se v 35 letech jeho kariéra chýlí ke konci. Příští rok chce ale ve formuli 1 ještě pokračovat. "Red Bull je skvělý a chce si mě nechat, o tom není pochyb," prohlásil. "Jednáme, ale ani jedna strana nemá kam pospíchat. Správné načasování je v životě klíčové u všeho. Měl jsem pár skvělých výsledků a jsem velmi blízko tomu, aby byly znovu fenomenální."

Po formuli 1 by se Webber mohl věnovat civilnímu dopravnímu létání, v současnosti pracuje na získání licence pilota.

Další článek: Vozy Virginu a Lotusu nastoupí v Británii v upravených barvách

18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.
16:25 | Norrisovi hrozí penalizace za špatný vjezd do boxů. V 16:45 půjde kde sportovním komisařům.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton