Vettela mrzí výpadek v Q1. Kvůli Mazepinovi a Sainzovi nemohl zlepšit svůj čas

Pro čtyřnásobného mistra světa formule 1 Sebastiana Vettela skončila jeho první kvalifikaci za tým Aston Martin už v první části. Do Velké ceny Bahrajnu odstartuje až z 18. pozice.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Vettela mrzí výpadek v Q1. Kvůli Mazepinovi a Sainzovi nemohl zlepšit svůj čas | Foto: Getty Images / Peter Fox

Německý pilot si musel postup z první části kvalifikace zajistit až druhým pokusem. Ten mu však dvakrát přerušily žluté vlajky, kvůli kterým nemohl zlepšit svůj čas a zůstal mezi pěti nejpomalejšími.

Hluboká česká stopa a tituly mistrů světa. Aston Martin před vstupem do F1

Hluboká česká stopa a tituly mistrů světa. Aston Martin před vstupem do F1

Nejprve Vettel musel zpomalit už v první zatáčce, kde zůstal stát roztočený Nikita Mazepin z Haasu, který v přípravě na rychlé kolo na rovince před cílem předjel několik svých soupeřů včetně Vettela.

V 8. zatáčce Vettelova závěrečného pokusu pak vlály žluté vlajky kvůli Carlosu Sainzovi, který ztratil kontrolu nad svým ferrari.

Vettel je sice s průběhem kvalifikace nespokojen, z 18. místa na roštu ale nepanikaří.

„Kdybych teď panikařil, ničemu by to nepomohlo. Jsem samozřejmě naštvaný, nemohli jsme za to, že jsme nepostoupili, ale musíme to přijmout a udělat, co je v našich silách, abychom se připravili na zítra,“ řekl Vettel pro Sky Sports F1.

V rozhovoru pro Motorsport.com pak přiznal, že jen velmi těsně stihl najet do závěrečného pokusu, který ale nakonec ovlivnily žluté vlajky.

„V posledním sektoru při zahřívání tam byl zmatek. Do měřeného kola jsem najel, když zbývala méně než sekunda. Pak jsem měl dvakrát žluté vlajky, v té fázi jsme toho nemohli příliš mnoho udělat.“

Vettel přiznává, že se po přestupu k Astonu Martin stále hledá. Po náročných předsezónních testech se Vettel necítil ve voze dobře ani ve volných trénincích, v kvalifikaci už byla situace ale lepší.

Dělá tlustou čáru za minulostí? Vettel prodává sbírku aut a jde hlavně o ferrari

Dělá tlustou čáru za minulostí? Vettel prodává sbírku aut a jde hlavně o ferrari

„V tréninku jsem nebyl příliš spokojen. V kvalifikaci jsem se cítil mnohem lépe, ale neodjel jsem to kolo. Nejsme tam, kde bychom chtěli být. Navíc si myslím, že se stále učím, my se stále učíme. Zkoušíme spoustu věcí, abychom více pochopili vůz,“ řekl Vettel.

„Byl tam potenciál být mnohem rychlejší. Myslím, že je před námi ještě spousta práce. Snad zítra budeme mít dobrý závod. Myslím, že se můžeme zlepšit a uvidíme, co zítřek přinese.“

Jeho týmovému kolegovi Lanci Strollovi se podařilo dostat až do třetí části kvalifikace, kde byl ale nejpomalejší a skončil desátý.

Další článek: Druhé místo bylo v kvalifikaci maximem, přiznal Hamilton

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00