Vettela jsem pustit dřív nemohl, brání se Kartykejan

Vettela jsem pustit dřív nemohl, brání se Kartykejan

Narajn Kartykejan je přesvědčený, že souboj o vedení v GP USA mezi Lewisem Hamiltonem a Sebastianem Vettelem nemohl ovlivnit méně.

Vettel kritizoval Kartykejana za to, že mu při předjíždění o kolo neuhnul dostatečně rychle, což umožnilo Hamiltonovi se velmi přiblížit a následně Vettela předjet na rovince s využitím DRS.

"Před závodem jsem hovořil s Charliem, protože jsem věděl, že taková situace může nastat. V té části okruhu není možné uhnout, leda že byste vyjeli mimo trať," bránil se indický pilot HRT v rozhovoru pro Autosport.

"Charlie řekl, že je to naprosto v pořádku, když nebudeme uhýbat v zatáčkách 3 až 7, takže jsem neudělal nic špatně. Jakmile jsem to projel, nechal jsem ho a on mě předjel na výjezdu ze 7. zatáčky na cestě k 8. zatáčce."

Kartykejan argumentoval tím, že je první sektor Okruhu Amerik složen z rychlých zatáček, a protože byla trať mimo závodní stopu velmi špinavá, bylo velmi obtížné v těchto místech před sebe někoho pouštět.

"Nemůžete jet jinudy a není možné uhnout dřív. Můžete mi říct, kde bych měl vyjet mimo trať? Jestli si stěžuje, tak je to špatné," dodal k Vettelovi.

Doporučujeme

Články odjinud