Vettela jsem pustit dřív nemohl, brání se Kartykejan

Narajn Kartykejan je přesvědčený, že souboj o vedení v GP USA mezi Lewisem Hamiltonem a Sebastianem Vettelem nemohl ovlivnit méně.
Vettela jsem pustit dřív nemohl, brání se Kartykejan

Vettel kritizoval Kartykejana za to, že mu při předjíždění o kolo neuhnul dostatečně rychle, což umožnilo Hamiltonovi se velmi přiblížit a následně Vettela předjet na rovince s využitím DRS.

"Před závodem jsem hovořil s Charliem, protože jsem věděl, že taková situace může nastat. V té části okruhu není možné uhnout, leda že byste vyjeli mimo trať," bránil se indický pilot HRT v rozhovoru pro Autosport.

"Charlie řekl, že je to naprosto v pořádku, když nebudeme uhýbat v zatáčkách 3 až 7, takže jsem neudělal nic špatně. Jakmile jsem to projel, nechal jsem ho a on mě předjel na výjezdu ze 7. zatáčky na cestě k 8. zatáčce."

Kartykejan argumentoval tím, že je první sektor Okruhu Amerik složen z rychlých zatáček, a protože byla trať mimo závodní stopu velmi špinavá, bylo velmi obtížné v těchto místech před sebe někoho pouštět.

"Nemůžete jet jinudy a není možné uhnout dřív. Můžete mi říct, kde bych měl vyjet mimo trať? Jestli si stěžuje, tak je to špatné," dodal k Vettelovi.

Další článek: Alternátory jsou pro Red Bull před Brazílií velkou starostí

10:23 | Testy F3: Roman Staněk zatím potvrzen pro test za tým ART (první ze dvou dnů).
10:14 | Christian Horner připustil, že strategie pro kvalifikaci a závod byla chybná. Red Bull měl startovat na střední jako jezdci Mercedesu a Leclerc.
9:20 | Ve středu a čtvrtek proběhnou další testy formule 3. Za tým Campos bude jezdit i Petr Ptáček.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink Bottas (1:18.410)
2. trénink Bottas (1:17.940)
Sobota 24. října 2020
3. trénink Bottas (1:16.654)
Kvalifikace Hamilton (1:16.652)
Neděle 25. října 2020
Závod Hamilton