Vettela čeká před Čínou další vysvětlování

Šéf týmu Red Bull Christian Horner se nespokojí s diskuzí, kterou měl v Sepangu se Sebastianem Vettelem na téma neuposlechnutí příkazu. Chce další.
Vettela čeká před Čínou další vysvětlování

Navzdory dvojitému vítězství byla nálada u Red Bullu po malajsijském závodě velmi napjatá. Podle Autosportu Webber dokonce nechtěl jít na stupně vítězů, ale pak se nechal přesvědčit.

Vedení týmu si ihned pozvalo Vettela na kobereček, aby vysvětlil, proč nerespektoval rozkaz držet do konce závodu pozici a Webbera předjel.

"Už jsme si spolu promluvili, a až z toho čas odstraní emoce, promluvíme si ještě před příštím závodem," řekl Horner.

Šéf rakouské stáje je však přesvědčený, že napětí mezi týmovými kolegy vyprchá. "Nikdy nebyli nejlepší kamarádi, nikdy spolu nebudou trávit Vánoce, ale vzájemně se respektují a jsem si jistý, že to s odstupem času přejdeme."

A i když ho Vettelovo jednání naštvalo, Horner chápe, kde se vzalo. "My tyto lidi zaměstnáváme, protože jsou soutěživí, protože se vzájemně tlačí, protože jsou to velmi motivovaní jedinci," vysvětloval.

"Kdyby byl jeden z nich submisivní vůči tomu druhému, my něco takového od závodního jezdce nechceme. Takže taková situace samozřejmě je nepříjemná pro tým."

Na otázku, zda by Vettel mohl dostat nějaký trest, pak odpověděl: "To je ten typ věcí, které probíráme za zavřenými dveřmi."

Webber má však jasno, podle něj Vettelovi nic nehrozí. "Seb udělal své rozhodnutí a jako obvykle se mu dostane ochrany," řekl.

Australan přiznal, že nedělní události nesl velmi těžce. "V těch závěrečných kolech se mi hlavou honilo hodně věcí. Nejen z dneška, ale také z minulosti."

Další článek: Buttonovy problémy v boxech způsobila chybná signalizace mechanika

13:33 | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
13:12 | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.
23. července | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00