Vettel zvládá tlak dobře, míní šéf Red Bullu Racing

Sebastian Vettel byl v prostřední části loňské sezóny kritizován za zbytečné chyby, ale závěr šampionátu zvládl a získal titul. Letos udělal mnohem méně chyb a tlak podle svého šéfa snáší velmi dobře.
Vettel zvládá tlak dobře, míní šéf Red Bullu Racing

"Pod tlakem je velmi působivý," řekl o Vettelovi šéf tým Red Bull Christian Horner pro Autosport. "V situacích, kdy je pod tlakem, mě nepřestává překvapovat. Příkladem je Monako, jak tam dokázal držet za sebou vozy, přičemž měl pneumatiky, se kterými se na tak dlouhou vzdálenost nikdy nepočítalo."

"V Barceloně jel přesně tak, aby za sebou udržel Hamiltona. Tlak zvládá velmi dobře. Kolikrát si ve třetí části kvalifikace myslíte, že má potíže, ale on to nakonec dokáže."

Nejtěžším závodem byl pro Vettela letos Nürburgring. Domácí Grand Prix byla jediná, po níž se nepostavil na stupně vítězů.

"I tak dojel v Německu čtvrtý, a když se podíváte na nejhorší závody jeho soupeřů, byly mnohem horší," připomněl Horner. "Má šest vítězství, dvě druhá místa a jedno čtvrté. To není špatná bilance a neměl daleko k vítězství v dalších třech závodech."

"V Kanadě o něj přišel v posledním kole, v Číně na konci závodu kvůli odlišné strategii. A v Silverstonu vedl, dokud neselhal zvedák (při zastávce v boxech). Nürburgring je jediný závod, který letos nevedl, což je samo o sobě pozoruhodným statistickým údajem."

Horner na závěr potvrdil, že Vettel určitě nebude chtít svůj náskok v šampionátu bránit, v každém dalším závodě se bude snažit zvítězit, i když by mu stačilo do konce sezóny dojíždět třetí.

Diskuze (168) Další článek: Hra F1 2011 nabídne online spolupráci týmových kolegů
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00