Vettel zvažuje, že na konci sezóny skončí, píše uznávaný novinář

Jel Sebastian Vettel poslední závod v ulicích Monaka? Podle uznávaného novináře čtyřnásobný mistr světa zvažuje, že na konci roku z formule 1 odejde.

Kariéra Sebastiana Vettela ve Ferrari začíná připomínat Fernanda Alonsa. Němec je u Scuderie už pátou sezónou, vysněný titul nikde, a pokud se nestane opravdu velký zázrak, tak tomu letos nebude jinak.

Novinář Joe Saward píše ve svém newsletteru Business of Motorsport, že Vettel zvažuje, že na konci roku pověsí svůj závodní overal na hřebík.

„Nejvíce šokující spekulací, která se začala šířit v paddocku v Monaku, je, že Sebastian Vettel zvažuje ukončení kariéry ve formuli 1 na konci této sezóny,“ uvedl Saward. 

Vettel přiznává, že v tuto chvíli nejezdí nejlépe

Vettel přiznává, že v tuto chvíli nejezdí nejlépe

Důvodů je hned několik. Tím prvním je samozřejmě forma Ferrari a frustrace z toho, že se ani v páté sezóně Vettel titulu nedočká. Dalším jsou Vettelovy chyby v poslední době a samozřejmě příchod Leclerca.

Monačan Vettelovi pořádně zatápí, ale nejde jen o situaci z prvních závodů sezóny. Vettel si uvědomuje, že to bude jen horší, protože nezkušený Leclerc má větší prostor pro zlepšení.

Kdo by ho nahradil?

Spekulace má jeden racionální základ. Vettel nemá reálně kam jít. Jedinou možností je výměna s Hamiltonem. Návrat do Red Bullu, kde vládne Verstappen, není moc reálná a jiné týmy na boj o titul nemají.

Kdo by mohl Vettela nahradit? V Itálii sní (nezávisle na současné spekulaci) o Schumacherovi, ale ten se teprve rozkoukává ve F2. Ve formuli 1 ho očekáváme spíše až v roce 2021. 

Reálnější možností je příchod Hamiltona (který by mohl hledat novou výzvu) nebo návrat Alonsa. 

Ale ještě pravděpodobnější je příchod Daniela Ricciarda. Konec konců by to možná ani neměl daleko. FCA a Renault jednají o spojení.

Wolff mluvil s Hamiltonem o přestupu k Ferrari

Wolff mluvil s Hamiltonem o přestupu k Ferrari

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: MiniDrivers a GP Monaka 2019

11. dubna | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.00–12.00
2. trénink 14.30–15.30
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00