Vettel zvažuje, že na konci sezóny skončí, píše uznávaný novinář

Jel Sebastian Vettel poslední závod v ulicích Monaka? Podle uznávaného novináře čtyřnásobný mistr světa zvažuje, že na konci roku z formule 1 odejde.

Kariéra Sebastiana Vettela ve Ferrari začíná připomínat Fernanda Alonsa. Němec je u Scuderie už pátou sezónou, vysněný titul nikde, a pokud se nestane opravdu velký zázrak, tak tomu letos nebude jinak.

Novinář Joe Saward píše ve svém newsletteru Business of Motorsport, že Vettel zvažuje, že na konci roku pověsí svůj závodní overal na hřebík.

„Nejvíce šokující spekulací, která se začala šířit v paddocku v Monaku, je, že Sebastian Vettel zvažuje ukončení kariéry ve formuli 1 na konci této sezóny,“ uvedl Saward. 

Vettel přiznává, že v tuto chvíli nejezdí nejlépe

Vettel přiznává, že v tuto chvíli nejezdí nejlépe

Důvodů je hned několik. Tím prvním je samozřejmě forma Ferrari a frustrace z toho, že se ani v páté sezóně Vettel titulu nedočká. Dalším jsou Vettelovy chyby v poslední době a samozřejmě příchod Leclerca.

Monačan Vettelovi pořádně zatápí, ale nejde jen o situaci z prvních závodů sezóny. Vettel si uvědomuje, že to bude jen horší, protože nezkušený Leclerc má větší prostor pro zlepšení.

Kdo by ho nahradil?

Spekulace má jeden racionální základ. Vettel nemá reálně kam jít. Jedinou možností je výměna s Hamiltonem. Návrat do Red Bullu, kde vládne Verstappen, není moc reálná a jiné týmy na boj o titul nemají.

Kdo by mohl Vettela nahradit? V Itálii sní (nezávisle na současné spekulaci) o Schumacherovi, ale ten se teprve rozkoukává ve F2. Ve formuli 1 ho očekáváme spíše až v roce 2021. 

Reálnější možností je příchod Hamiltona (který by mohl hledat novou výzvu) nebo návrat Alonsa. 

Ale ještě pravděpodobnější je příchod Daniela Ricciarda. Konec konců by to možná ani neměl daleko. FCA a Renault jednají o spojení.

Wolff mluvil s Hamiltonem o přestupu k Ferrari

Wolff mluvil s Hamiltonem o přestupu k Ferrari

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: MiniDrivers a GP Monaka 2019

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
18:42 | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10