Vettel zvažuje, že na konci sezóny skončí, píše uznávaný novinář

Jel Sebastian Vettel poslední závod v ulicích Monaka? Podle uznávaného novináře čtyřnásobný mistr světa zvažuje, že na konci roku z formule 1 odejde.

Kariéra Sebastiana Vettela ve Ferrari začíná připomínat Fernanda Alonsa. Němec je u Scuderie už pátou sezónou, vysněný titul nikde, a pokud se nestane opravdu velký zázrak, tak tomu letos nebude jinak.

Novinář Joe Saward píše ve svém newsletteru Business of Motorsport, že Vettel zvažuje, že na konci roku pověsí svůj závodní overal na hřebík.

„Nejvíce šokující spekulací, která se začala šířit v paddocku v Monaku, je, že Sebastian Vettel zvažuje ukončení kariéry ve formuli 1 na konci této sezóny,“ uvedl Saward. 

Vettel přiznává, že v tuto chvíli nejezdí nejlépe

Vettel přiznává, že v tuto chvíli nejezdí nejlépe

Důvodů je hned několik. Tím prvním je samozřejmě forma Ferrari a frustrace z toho, že se ani v páté sezóně Vettel titulu nedočká. Dalším jsou Vettelovy chyby v poslední době a samozřejmě příchod Leclerca.

Monačan Vettelovi pořádně zatápí, ale nejde jen o situaci z prvních závodů sezóny. Vettel si uvědomuje, že to bude jen horší, protože nezkušený Leclerc má větší prostor pro zlepšení.

Kdo by ho nahradil?

Spekulace má jeden racionální základ. Vettel nemá reálně kam jít. Jedinou možností je výměna s Hamiltonem. Návrat do Red Bullu, kde vládne Verstappen, není moc reálná a jiné týmy na boj o titul nemají.

Kdo by mohl Vettela nahradit? V Itálii sní (nezávisle na současné spekulaci) o Schumacherovi, ale ten se teprve rozkoukává ve F2. Ve formuli 1 ho očekáváme spíše až v roce 2021. 

Reálnější možností je příchod Hamiltona (který by mohl hledat novou výzvu) nebo návrat Alonsa. 

Ale ještě pravděpodobnější je příchod Daniela Ricciarda. Konec konců by to možná ani neměl daleko. FCA a Renault jednají o spojení.

Wolff mluvil s Hamiltonem o přestupu k Ferrari

Wolff mluvil s Hamiltonem o přestupu k Ferrari

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (245) Další článek: MiniDrivers a GP Monaka 2019
10:56 | 91. narozeniny dnes slaví Bernie Ecclestone.
10:26 | Ve věku 94 let zemřel včera Milton Guirado Theodoro da Silva, otec Ayrtona Senny. Da Silva je jedno z nejběžnějších příjmení v Brazílii. Ayrton si ho proto změnil na výrazně méně běžné Senna po své matce.
26. října | Jack Aitken pojede ve voze Williamsu v prvním tréninku v Abú Dhabí.
25. října | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".